Citroen-hazelnootrol

Taarten, koek & gebak Toetjes & nagerechten

Maak favoriet 7
Delen: Pinterest

Citroen-hazelnootrol is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 8 personen. Belangrijkste ingrediënten: eieren, hazelnoten en bloemsuiker.

  • Bereidingstijd 45 minuten
  • Aantal personen 8
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Citroen-hazelnootrol vult je keuken met de geur waar je meteen vrolijk van wordt. Met eieren, hazelnoten en bloemsuiker krijgt dit baksel meteen karakter. Reken op zo'n 45 minuten en je verwent er 8 personen mee. Bekijk hieronder het recept en maak het vandaag nog.

Ingrediënten

  • 4 eieren
  • 80g hazelnoten
  • 120g bloemsuiker
  • De geraspte schil van 3 onbehandelde citroenen
  • Het sap van 1 citroen, gezeefd
  • 15g bloem
  • 1,5dl room
  • Poedersuiker om af te werken

Benodigdheden

  • Oven
  • Bakblik

Bereidingswijze

  1. 1. Meng de eidooiers met 75g suiker, het citroensap en de geraspte schil van 2 citroenen. Klop de eiwitten tot schuim en doe er 25g suiker bij.
  2. 2. Meng het dooiermengsel met de bloem en de fijngehakte hazelnoten. Roer er voorzichtig de eiwitten onder. Giet het beslag in een bakblik van 33 x 23 cm bedekt met bakpapier en bak 20 à 25 minuten in een voorverwarmde oven op 180°C.
  3. 3. Haal het deeg uit de oven en leg het bakpapier met de koek op een vochtige handdoek. Rol op met de handdoek rond en laat opgerold afkoelen.
  4. 4. Klop de room lobbig met 10g suiker en de rest van het citroensap. Rol de koek terug open, bestrijk met de room en rol weer op. Leg de naad naar beneden zodat de rol mooi dicht blijft. Bestrooi met poedersuiker.

Bron: Libelle

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Citroen-hazelnootrol?

Dit recept is voor 8 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Citroen-hazelnootrol te maken?

Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Citroen-hazelnootrol?

Citroen-hazelnootrol hoort bij de Belgische keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

10 reacties

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.