Krokante lasagnebakjes met voorjaarsvruchten is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 50 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: gedroogde lasagnevellen, witte basterdsuiker en poedersuiker.
Misschien ook lekker
Voor de lekkerste trek: Krokante lasagnebakjes met voorjaarsvruchten maakt elke maaltijd af. Gedroogde lasagnevellen en plantaardige olie spelen hier de hoofdrol. Reken op zo'n 50 minuten en je verwent er 4 personen mee.
Ingrediënten
- 6 gedroogde lasagnevellen (GrandItalia)
- plantaardige olie om in te frituren
- 350 g. ricotta of verse roomkaas naturel
- 1 eetlepel witte basterdsuiker
- 400 g. schoongemaakt fruit (appel, kiwi, aardbeien, sinaasappel, ananas, mango)
- poedersuiker
- 50 g. geraspte chocolade
Benodigdheden
- Oven
- Garde
Bereidingswijze
- Succestip:
- U kunt de bakjes van tevoren afbakken. Als ze zacht zijn geworden, zet ze dan weer even in een hete oven.
- Kook de lasagnevellen in ruim water beetgaar. Laat de vellen uitlekken en dep ze droog met keukenpapier. Steek ze zoveel mogelijk rond uit.
- Verhit de olie in een diepe pan (ca. 10 cm.). Leg de lasagnevellen per stuk in een soep- opscheplepel, die eerst ingevet is met wat olie. Druk de vellen met een klopper (garde) die in de lepel past licht aan, zodat er een bakje ontstaat. Laat de lepel met het lasagnebakje vervolgens in de olie zakken. Neem het bakje uit de olie als het goudbruin is en laat het voorzichtig uit de lepel glijden op keukenpapier. Bak op deze manier alle bakjes en laat ze afkoelen voordat ze gevuld worden
Bron: spar
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Krokante lasagnebakjes met voorjaarsvruchten?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Krokante lasagnebakjes met voorjaarsvruchten te maken?
Reken op ongeveer 50 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Krokante lasagnebakjes met voorjaarsvruchten?
Krokante lasagnebakjes met voorjaarsvruchten hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.
Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.