Snert á la Henry is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 240 minuten, genoeg voor 15 personen. Belangrijkste ingrediënten: spliterwten à 500 gram, knolselderij en preien.
- Bereidingstijd 240 minuten
- Aantal personen 15
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Keuken Hollandse
- Herkomst Nederland
Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎
Misschien ook lekker
Op zoek naar een soepje dat altijd scoort? Snert á la Henry is je antwoord. Spliterwten en knolselderij: samen vormen ze een smaakvol geheel. Klaar in 4 uur, goed voor 15 personen. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.
Ingrediënten
- 2 pak spliterwten à 500 gram (Hak)
- 1 knolselderij
- 2 preien
- 2 rookworsten
- 2 verse worsten
- 8 speklapjes zonder zwoerd
- 8 blokjes rundvleesbouillon (Maggi)
Benodigdheden
- Staafmixer
Bereidingswijze
- Snijd de knolselderij, na ontdaan te hebben van de schil en het loof, in kleine blokjes. Leg deze op de bodem van de soeppan. Vervolgens de speklapjes zonder zwoerd in reepjes snijden en boven op de stukjes knolselderij leggen, daarna de hele worsten toevoegen, bouillonblokjes verkruimelen en als laatste de spliterwten, na deze eerst even te hebben afgespoeld.
- De soeppan afvullen met water tot ongeveer 7 cm onder de rand en op een hoog vuur aan de kook brengen, zodra het geheel begint te pruttelen, het vuur temperen en ongeveer 2½ à 3 uur laten koken.
- Tijdens het koken voorzichtig door de pan roeren, om te voorkomen dat de spliterwten aan de bodem gaan zitten. Intussen snijd je 2 preien in kleine snippers. Na 3 uur de worsten eruit halen, waarna je de snert met een staafmixer verder fijnmaakt. Zodra dit klaar is voeg je al roerend, de fijngesnipperde prei toe. De worsten nog in plakjes snijden en halveren (lijkt of je nog meer worst in je snert hebt) en toevoegen.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Snert á la Henry?
Dit recept is voor 15 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Snert á la Henry te maken?
Reken op ongeveer 240 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Snert á la Henry?
Snert á la Henry hoort bij de Hollandse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

De erwtensoep is uiteraard zoals je gewend bent die te bereiden, alleen de toevoeging van worst is door mij vervangen door kabanossi. Op mijn kooksite heb ik een recept staan van dopewten-soep; óók het proberen waard, maar ik zal een Indonesische versie toevoegen en dat zal ook wel in de smaak vallen. Zal het v.d.week ff doen:D
Bewerken
Urske1234, Ik denk dat spliterwten zich makkelijker tot een brij laten worden dan hele doperwten.
Bewerken
Barbara,
Speklapjes zonder zwoerd heeft ongeveer dezelfde structuur als het varkenspootje zonder vel.
Bewerken
Waarom zitten er geen hele erwten in deze soep?
Bewerken
Voor de echte erwtensoep moet je eigenlijk een varkenspootje gebruiken, maar ik ben er zelf niet zo van gecharmeerd; veelal maak ik de bouillon van kippenpoot én schenkel (als ik een luie dag heb, maak ik het van rund & kippenbouillonblokjes).
Vorige week heb ik echter géén rookworst in gedaan, maar kabanossi, dat zijn kleine(mini)worstjes die te koop zijn bij AH, C1000 & DEKAmarkt. Voeg ze toe en doe het vuur uit. Warm de soep altijd op en laat het beslist niet meer koken. De worstjes vielen bij iedereen in de smaak, nu jullie nog… :D:p
Bewerken
Ik doe de rookworst er altijd pas op het laatst bij, kook ze nooit mee omdat ze daardoor teveel aan smaak verliezen.
De rookworsten worden door mij al jaren meegkookt, zodat zij alvast wat van de snertsmaak meekrijgen en tot heden geen enkel probleem mee gehad.:D
Bewerken
Rookworsten mag je toch niet koken? :p:p
Bewerken
Een soep is heerlijk, een beetje dik maar dit is met wat water op te lossen.
Bewerken