Franse klassieke uiensoep is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 6 personen. Belangrijkste ingrediënten: uien, tenen knoflook en runder-of kippenbouillon.
Misschien ook lekker
Franse klassieke uiensoep is precies het soort soep dat je weer helemaal opwarmt. Met uien en tenen knoflook krijgt dit soepje meteen karakter. Klaar in een uur, goed voor 6 personen. Zin gekregen? Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
- 50 gr boter
- 750 gr uien, in dunne ringen gesneden
- 2 tenen knoflook, fijngehakt
- 45 gr bloem
- 2 liter runder-of kippenbouillon
- 250 ml witte wijn
- 1 laurierblad
- 2 takjes tijm
- zout en peper
- 12 sneetjes stokbrood
- 100 gr Gruyerekaas, geraspt
Bereidingswijze
- Smelt de boter in een pan met dikke bodem en voeg de ui toe. Bak de ui op laag vuur onder af en toe roeren 25 minuten, of totdat de uien diep goudbruin zijn en beginnen te karameliseren.
- Voeg de knoflook en de bloem toe en blijf 2 minuten roeren. Voeg nu langzaam en al roerend de bouillon en de wijn toe en breng aan de kook. Voeg het laurierblad en de takjes tijm toe en breng op smaak met zout en peper. Doe een deksel op de pan en laat 25 minuten zachtjes pruttelen. Verwijder het laurierblad en de takjes tijm en proef of de soep goed van smaak is. Verwarm de grill voor.
- Rooster de sneetjes stokbrood, verdeel ze over de 6 soepkommen en schep de soep erover. Bestrooi met geraspte Gruyere kaas en zet de soep onder de grill tot de kaas goudbruin en gesmolten is. Dien onmiddellijk op.
Bron: Frankrijk
Van de redactie
De vijfentwintig minuten karamelliseren aan het begin zíjn het recept. Ga je eerder door, dan krijg je een zoete uiensoep in plaats van een diepe, bijna vlezige. Gebruik een brede pan zodat het vocht kan verdampen, roer af en toe, en wees niet bang als de bodem bruin aanslaat; dat is precies de smaak die je er straks met de wijn weer afspoelt.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Franse klassieke uiensoep?
Dit recept is voor 6 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Franse klassieke uiensoep te maken?
Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Franse klassieke uiensoep?
Franse klassieke uiensoep hoort bij de Europese keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Nou ik heb deze soep net klaar, en hij smaakt heerlijk!!! Ik kan helemaal niet koken, mijn vriend is kok vandaar hij kookt altijd. Ben benieuwd Of hij het ook lekker vindt. Meestal vind ik wat ik zelf maak niet zo bijzonder. Maar dit is heerlijk!
Een heel oud trucje is een klein beetje Buisman toevoegen. Niet teveel, dan wordt de smaak bitter, maar van een beetje kleurt je soep prachtig donker.
Je kunt om de soep iets donkerder te maken ook suiker carameliseren.
Ik denk dat daar een scheutje port in zit Marij,probeer het eens?!
Het is een echt top soep :p maak hem al jaren nu hij is bijna zo lekker als in ons favo Franse bistro alleen daar is hij veel donkerder. Hoe krijg ik dat voor elkaar, maar hij is heerlijk hmmmm
gisteren gemaakt en wel in Spanje de gasten vonden het heerlijk:
Dit lijkt me dus echte ja Ga ik maken .. :p:pdank je ..
lekker suupkuh…heb er wel un schuutje witte wijn bij gedaan.en extra teentje (of 3) en extra uien
Heerlijk was die soep echt wat voor nu herfstweer en kaas er op top!!! 😀
lekkere uiensoep
een echte aanrader hij is goddelijk……
morgen ga ik de soep maken,ben benieuwd;)
is goed 😉
mag ik dit recept op mijn site zetten?
en lekker dat ie was mmmmhhhhhh:p
Prima soepje, je kunt de hoeveelheid uien gerust verdubbelen trouwens voor wat meer body
ik ben hem nou aan het maken,en kan eigenlijk niet wachten om te eten,het ziet er heerlijk uit.:p
Helemaal top! Nog aan het nagenieten 🙂
om de soep donkerder te krijgen kun je beter de uien wat donkerder (langer) bakken. Deze geven de kleur aan de soep
he bedankt Freya,ga hem gelijk proberen!ben zelf gek op ketjap dus dat soepie wordt helemaal supppper!