Kaas-ui brood met gehaktbal, komkommer en roomkaas is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: afbak kaas-uien stokbrood, gehaktballetjes en komkommer.
Dit "recept" is een keer uit nood geboren. Ik had even geen inspiratie wat te koken en het was te laat om nog vlees o.i.d. uit te leggen. Dus ben ik maar mijn voorraadkast ingedoken en vond deze ingrediënten; kort daarna was deze combinatie geboren. Ik persoonlijk vond het een erg lekkere lunchmaaltijd of snack. Wel moet ik opmerken dat 1 zo'n stokbrood voor één persoon wat erg veel is....;-)
Ingrediënten
- 1 afbak kaas-uien stokbrood
- 1 blik gehaktballetjes (liefst naturel)
- 1 (restant) komkommer
- Bressot, Paturain of ander merk room/kruidenkaas
Benodigdheden
- Oven
- Magnetron
Bereidingswijze
- 1. Bak het kaas-uien stokbrood af volgens de aanwijzingen op de verpakking.
- 2. Verwarm de gehaktballetjes even in de magnetron of in een pannetje.
- 3. Snij de komkommer in schijfjes met de groenteschaaf (met of zonder schil, naar voorkeur)
- 4. Nadat het stokbrood afgebakken is, haal het uit de oven en snij het in de lengte open. Vouw het stokbrood open.
- 5. Smeer een laag room/kruidenkaas op beide helften van het nog warme stokbrood.
- 6. Leg hierop naar voorkeur de schijfjes komkommer.
- 7. Snijd de verwarmde gehaktballetjes in schijven, niet te dun of te dik. Leg deze schijven op de komkommer.
- 8. Vouw het stokbrood dicht en voila, een snelle en lekkere lunchmaaltijd of snack.
Dit “recept” is een keer uit nood geboren. Ik had even geen inspiratie wat te koken en het was te laat om nog vlees o.i.d. uit te leggen. Dus ben ik maar mijn voorraadkast ingedoken en vond deze ingrediënten; kort daarna was deze combinatie geboren. Ik persoonlijk vond het een erg lekkere lunchmaaltijd of snack. Wel moet ik opmerken dat 1 zo’n stokbrood voor één persoon wat erg veel is….;-)
Bron: Uit nood geboren...
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Kaas-ui brood met gehaktbal, komkommer en roomkaas?
Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Kaas-ui brood met gehaktbal, komkommer en roomkaas te maken?
Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Kaas-ui brood met gehaktbal, komkommer en roomkaas?
Kaas-ui brood met gehaktbal, komkommer en roomkaas hoort bij de Hollandse keuken.

Klinkt lekker en goed, ga ik zeker ook uitproberen hoor, ik neem het mee naar mijn favorieten, groetjes van anita.
Helemaal met je eens Grietje. Groetjes;)
@Ger2: Heb jij dezelfde smaak als ik of ieder ander? Heb jij dezelfde portomonnaie als ik of ieder ander? Wat ik hiermee wil zeggen dat elk recept dat op KookJij.nl wordt geplaatst kan worden gemaakt naar een ieders smaak, uitbreiding en variatie…ook zonder “commentaar” te geven.
Lees het kookverhaal en opmerking van M en wellicht zal je het begrijpen?
Eet smakelijk :-);)
Hallo Grietje,
Ik ga er van uit dat de recepten die doorgegeven worden ook goed en lekker zijn. Als je dus een recept plaatst om je naam vermeld te zien en de smaak minder belangrijk is vind ik dit geen goed publicatiebord.
Wat een gezever over een broodje bal?! Maak ‘m lekker zoals jezelf wilt, maar ik denk dat dit recept van M goed bedoeld is en het zal zeker voor meerdere personen smaken en makkelijk zijn, so what, verse artikelen? Dan maar surrogaat. In vele (kleine steden en dorpen) is het gevraagde en/of nodige ingredient niet te krijgen. Dus nix mis met dit recept!
Djw, M.
Wel, ik heb de zweedse balletjes gebruikt, alleen haal ik ze bij ikea en het was heerlijk.
Bedankt voor dit snelle makkelijke recept want makkelijk is het. Wij wonen op een farm en voor tussen de middag is het ideaal, zeker als het koud is zo als nu. Groetjes Willemien:p:p
Nou, ik haal altijd als de lidl het heeft zweedse gehaktballetjes uit de vriezer en die zijn heerlijk,dus daar dacht ik ook aan om die te gebruiken,;)
Ik heb nog rucola en dat gooi ik er ook op. Wel met verse gehaktbal die ik in schijven snij. over de komkommerschijfjes gaat nog een likje sambal.
@i.s.: Je hebt het helemaal begrepen. Voel me gevleid dat je dit “recept” in je favorieten hebt staan! Je kan ipv ingeblikte gehaktballen natuurlijk ook zelfgemaakte gehaktballen van bijv. de dag ervóór gebruiken…dat had ik nog willen vermelden. In elk geval veel plezier met dit “recept”!! 🙂
Kan ook om het idee gaan.
Wat je doet moet je zelf weten bij mij in de favoriet.
Als ik heel eerlijk ben klinkt dit voor mij ook niet lekker met die kant en klaar spullen. Als je nou alles zelf maakt lijkt het een stuk beter, maar gehaktballen uit blik, ik denk dat ik liever droog brood zou eten, zelfs als snelle maaltijd of snack zou ik het nooit op deze manier maken.
@Ger2: dit recept is géén haute cuisine, mijn tekst geeft al aan dat het een SNEL recept is! Als je zowel het brood als de gehaktballen zelf moet gaan maken heeft het “snelle” karakter van het recept geen zin. Zelf ben ik 100% voorstander van alles zelf maken, in dit geval is het een noodoplossing om toch even iets warms in je maag te krijgen als de tijd krap is. Maar goed, ieder zijn mening natuurlijk. :p
Doe dit met verse zelfgemaakte ingrediënten, dan zit er misschien nog smaak aan ook.