Franse mosselen is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 30 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: mosselen, bosuitjes en sjalotjes.
Franse mosselen brengt een vleugje van de Europese keuken op je bord. Alles draait om mosselen en bosuitjes. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.
Ingrediënten
Voor
4
personen
- 4 kilo mosselen
- 2 bosuitjes
- 3 sjalotjes
- 3 teentjes knoflook
- 2 venkelknollen (klein)
- 4 el.olijfolie
- 2 blikken tomatenblokjes (Ã 400 ml.)
- 2 bakjes wereldkruiden Frankrijk (Ã 25 gr.)
- 400 ml.droge witte wijn
- versgemalen peper,zout
Bereidingswijze
- Maak de mosselen schoon en verwijder de kapotte mosselen.Maak de bosuitjes schoon en snijd deze in schuine stukken.Pel en snipper de sjalotjes en de knoflookteentjes.Halveer de venkelknollen,verwijder de harde kern en snijd de venkel in dunne reepjes.Verhit de olijfolie in de mosselpan en bak de sjalotjes met de venkel 4 min.en bak daarna de knoflook,de tomatenblokjes en de wereldkruiden 2 min.mee.Voeg de wijn toe aan de groenten en laat deze even inkoken en breng het op smaak met peper en zout.Voeg de mosselen toe aan de groenten en kook de mosselen afgedekt in 10 min.gaar.Schud de mosselen 1 keer om en voeg de bosuitjes toe.Serveer de mosselen met de saus en de groenten in diepe borden.
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Franse mosselen?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Franse mosselen te maken?
Reken op ongeveer 30 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Franse mosselen?
Franse mosselen hoort bij de Europese keuken.

Dag Lambert,
Heb je enig idee hoe ze in Philippine (Z-Vl) gekookte mosselen klaarmaken? Ik kom daar al 30 jaar lang mosselen eten en ik vind dat het het beste mosselrecept is wat er bestaat. Een Antwerpenaar rijdt er 60 km voor om, dus dat wilt wel wat zeggen. Het is een oud familierecept, waar ik al vele jaren achter probeer te komen.;)