Kornhoen met linzen en sinaasappelsaus is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 150 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: kornhoenders, linzen en aardappels.
Misschien ook lekker
Kornhoen met linzen en sinaasappelsaus is zo'n gerecht dat je keer op keer wilt maken. Kornhoenders, linzen en aardappels spelen hier de hoofdrol. Reken op ongeveer 2,5 uur en je verwent er 4 personen mee. Zin gekregen? Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.
Ingrediënten
- 4 kornhoenders
- 600 g linzen (zo mogelijk uit Puy)
- 250 g aardappels
- 225 g wortels
- 2 bouquets garni
- 300 ml korhoendersfond
- 100 ml sinaasappelsap
- 20 g boter
- olijfolie
- zout en peper naar smaak
Benodigdheden
- Oven
- Braadpan
Bereidingswijze
- Voorbereidingstijd: 1 uur 30 minuten
- Kooktijd: 1 uur
- 1. Schroei de kornhoenders af voor de bereiding en snijd ze in stukken. Zet het borstvlees apart. Maak een fond van de karkassen met een bouquet garni. Kook de linzen 20 minuten met een andere bouquet garni.
- 2. Schil de aardappels en 200 g wortels en schaaf ze. Druk ze goed uit op absorberend keukenpapier. Maak er 4 koeken van en breng op smaak met peper en zout. Doe ze in een kleine, hete pan en laat ze aan beide kanten knapperig worden.
- 3. Schil de rest van de wortels en snijd ze in reepjes. Frituur ze in hete olie. Bak het borstvlees een paar minuten in een pan en laat dan verder garen in de oven. Haal het vlees uit de pan en houd het warm.
- 4. Doe de fond in de braadpan van het vlees, kook in en voeg sinaasappelsap toe. Haal door een zeef en monteer de saus met boter. Voeg de linzen toe en roer goed om. Giet de saus op de voorverwarmde borden, leg een aardappel-wortelkeok in het midden en daarop het borstblees en de grifuurde worteljulienne.
De sinaasappelsaus met kornhoen is een erg goede combinatie, wat heerlijk en erg lekker is om met kerst te serveren.
Bron: Onbekend
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Kornhoen met linzen en sinaasappelsaus?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Kornhoen met linzen en sinaasappelsaus te maken?
Reken op ongeveer 150 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Kornhoen met linzen en sinaasappelsaus?
Kornhoen met linzen en sinaasappelsaus hoort bij de Europese keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik — zo zien andere thuiskoks dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Yves, als je het recept hebt gemaakt ben ik erg benieuwd wat je ervan vindt.
Heloo,
Dat recept moet lekker zijn.En zeker zoiets
zonder slagroom.Want de
recepten die we ontvan-
gen zijn veel met slag-
room.Deze wordt deze
week geproefd.
Yves