Zalmfilet in wijnroomsaus en courgette­tagliatelle

Hoofdgerechten Vis, schaal- en schelpdieren

Delen: Facebook Pinterest

Zalmfilet in wijnroomsaus en courgette­tagliatelle is een beproefd recept van KookJij. Je maakt het in ongeveer 35 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: courgettes, eetl en sjalotjes.

  • Bereidingstijd 35 minuten
  • Aantal personen 4
  • Moeilijkheid Makkelijk
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Op zoek naar een gerecht dat altijd scoort? Zalmfilet in wijnroomsaus en courgette­tagliatelle is je antwoord. Met courgettes, eetl en sjalotjes krijgt dit gerecht meteen karakter. In zo'n 35 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Volg de stappen hieronder en zet ‘m op tafel.

Ingrediënten

  • 2 courgettes
  • 2 eetl. boter
  • 2 sjalotjes, gesnipperd
  • 150 g kastanjechampignons
  • in plakjes
  • 200 ml chardonnay
  • 200 ml visbouillon van tablet of visfond
  • 400 g zalmfilet, ontdooid (Vismarine)
  • zout en peper
  • 125 ml crème fraîche (Melkan)
  • verse dille of kervel
  • zout en versgemalen peper

Benodigdheden

  • Koekenpan
  • Vergiet

Bereidingswijze

  1. Breng een grote pan met water en zout aan de kook. Snijd of schaaf de courgette in de lengte in dunne plakken en snijd de plakken weer in smalle repen.
  2. Bereiden:
  3. Verwarm de boter in een grote koekenpan of hapjespan en fruit de sjalotjes op laag vuur lichtbruin. Voeg de champignonplakjes toe en bak op hoog vuur al omscheppend bruin. Giet de wijn en bouillon bij de champignons en laat op hoog vuur tot de helft inkoken. Bestrooi de zalmfilets met zout en peper en leg ze in de bouillon. Laat de zalm tegen de kook aan in de saus in circa 10 minuten garen. Schep de filets voorzichtig uit de pan en houd ze afgedekt met folie even warm. Roer de crème fraîche door de saus en laat nog eens op hoge stand een paar minuten inkoken tot de saus wat dikker wordt. Breng op smaak met zout en peper en leg de zalmfilets weer terug in de saus. Zet op een lage stand en doe het deksel op de pan. Blancheer ondertussen de courgettelinten een halve minuut in het kokende water en laat ze uitlekken in een vergiet. Verdeel de courgettelinten over vier borden en leg er een stuk zalm op. Schep er een lepel van de roomsaus over en bestrooi rijkelijk met dille of kervel.

Bron: boodschappen

Heb je dit gemaakt?

Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Zalmfilet in wijnroomsaus en courgette­tagliatelle?

Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Zalmfilet in wijnroomsaus en courgette­tagliatelle te maken?

Reken op ongeveer 35 minuten bereidingstijd.

Beoordeel dit recept

1 reactie

Laat een reactie achter