Tomaat-mozzarellabolletjes is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 20 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: middelgrote tomaten, mozzarellaparels en ansjovisfilets in olie.
Voor Tomaat-mozzarellabolletjes hoef je niet lang in de keuken te staan. Tomaten en mozzarellaparels spelen hier de hoofdrol. In zo'n 20 minuten staat het op tafel, genoeg voor 4 personen. Lees snel verder en ontdek hoe eenvoudig het is.
Ingrediënten
Voor
4
personen
- 8 middelgrote tomaten
- 24 mozzarellaparels
- 8 ansjovisfilets in olie
- 2 eieren
- 50 g bloem
- 50 g maïszetmeel
- 8 g gistpoeder
- 1,2 dl melk
- 4 eetlepels paneermeel
- 3 takjes vers basilicum
- frituurolie
- peper en zout
Bereidingswijze
- 1. Pel de tomaten. Snij ze in en schep er voorzichtig met een lepeltje de pitjes en de zaadlijsten uit. Laat de ansjovisfilets uitlekken.
- 2. Verpak elke mozzarellaparel in een blaadje basilicum. Vul elke tomaat met 3 mozzarellaparels en een ansjovisfilet.
- 3. Meng in een kommetje de bloem met het maïszetmeel, de gist en een snuifje zout. Schenk er de melk bij en roer tot een glad beslagje.
- Klop in een diep bord de eieren los met een snuifje peper en zout. Doe in een ander bord het paneermeel.
- 4. Haal de gevulde tomaatjes eerst door het losgeklopt ei, dan door het paneermeel en daarna door het beslagje. Leg de bolletjes
- voorzichtig (niet allemaal tegelijk!) in hete frituurolie (175° C) en laat ze goudbruin bakken. Laat ze uitlekken op keukenpapier en serveer goed heet.
Bron: libelle
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Tomaat-mozzarellabolletjes?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Tomaat-mozzarellabolletjes te maken?
Reken op ongeveer 20 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Tomaat-mozzarellabolletjes?
Tomaat-mozzarellabolletjes hoort bij de Hollandse keuken.




Nog geen reacties
Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.