Konijn met bier is een gerecht uit de Belgische keuken. Je maakt het in ongeveer 60 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: konijnenbouten, fijngesneden dikke uien en kleine gepelde sjalotjes.
Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎
Misschien ook lekker
Met Konijn met bier zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Alles draait om konijnenbouten, fijngesneden dikke en gepelde sjalotjes. Reken op een uur en je verwent er 4 personen mee. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
- 4 konijnenbouten, in twee stukken
- 2 fijngesneden dikke uien
- 20 kleine gepelde sjalotjes
- 250g kastanjechampignons
- 250g gerookte spekblokjes
- 2 eetlepels bloem
- 3dl wildfond
- Boter
- 1 eetlepel frambozenazijn
- 3 eetlepels rode bessengelei
- 1 takje verse tijm
- 1 fles (37cl) kriekbier
- 2 blaadjes laurier
- 1 bosje gladde peterselie
- Peper en zout
Bereidingswijze
- Bak de konijnenbouten in boter aan alle kanten bruin en breng ze op smaak met peper en zout. Haal ze uit de pan. Bak in dezelfde pan de gesnipperde uien glazig, strooi de bloem erover en roer alles goed door.
- Schenk het kriekbier en de wildfond erbij en vul zo nodig aan met water tot het vlees net onderstaat. Doe de frambozenazijn, bessengelei, tijm en laurier erbij. Leg het deksel erop en laat het geheel zo'n 45 minuten rustig stoven.
- Bak de gepelde, hele sjalotjes een paar minuten in een klontje boter en voeg ze bij het konijn. Bak de spekblokjes zonder vet krokant in een pan met antiaanbaklaag en giet het vet weg.
- Bak de kastanjechampignons op hoog vuur in wat boter tot hun vocht helemaal is verdampt. Breng ze op smaak met peper en zout.
- Doe de spekjes en champignons bij het konijn en laat alles nog even goed warm worden. Strooi er tot slot gehakte peterselie over.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Konijn met bier?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Konijn met bier te maken?
Reken op ongeveer 60 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Konijn met bier?
Konijn met bier hoort bij de Belgische keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

J&P,
Over het algemeen is kriek overal wel te krijgen.
In de supermarkt hebben ze vaak wel 1 soort, bij de slijterij meerdere!
Bewerken
Lekker recept jammer dat de foto iets minder is maar dat zal aan de smaak niets afdoen denk ik. Neem je recept mee en komt hier op tafel. Groet Els
Bewerken
als ik het zo lees moet het wel lekker smaken.
kan ik kriekbier overal kopen?? ga het zeker proberen;