Arretjescake 2 is een beproefd recept van KookJij. Je maakt het in ongeveer 210 minuten, genoeg voor 18 personen. Belangrijkste ingrediënten: bruine basterdsuiker, cacaopoeder en margarine.
- Bereidingstijd 210 minuten
- Aantal personen 18
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Herkomst Onbekend
Arretjescake 2 combineert eenvoud met volop smaak. Bruine basterdsuiker en eieren spelen hier de hoofdrol. Reken op ongeveer 3,5 uur en je verwent er 18 personen mee. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
Voor
18
personen
- 500 gr bruine basterdsuiker
- 2 grote eieren of 4 eetlepels vanille vla
- 9 eetlepels cacaopoeder
- 500 gr margarine
- 500 gr droge biscuitjes
Benodigdheden
- Mixer
Bereidingswijze
- 1. Doe de basterdsuiker en de eieren in een kom en mix ze met een mixer door elkaar.
- 2. Meng de cacaopoeder er lepel voor lepel bij en mix het ondertussen aan elke lepel.
- 3. Smelt de margarine in een pannetje, kruimel de biscuitjes in kleine stukjes.
- 4. Voeg om en om de margarine en de biscuitkruimels bij het mengsel in de kom, en meng het met de mixer.
- 5. Doe het ontstane mengsel in 2 met boter besmeerde springvormen, als je 1 wilt maken dan maak je de helft.
- 6. Zet de vormen in de vriezer voor minstens 2 uren, voor serveren eerst wat laten opwarmen
Bron: Onbekend
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Arretjescake 2?
Dit recept is voor 18 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Arretjescake 2 te maken?
Reken op ongeveer 210 minuten bereidingstijd.





heerlijk, die ouderwetse arretjescake.
probeer ook eens stukjes pure chocola, stukjes noot of cranberries of gedroogde zure kers erdoor te doen :).
smullen maar
Aan yvonne koel ;
Je moet de eieren samen met de suiker in een pannetje doen
🙂 dus heb je geen kans op samonella
🙂
Weet iemand hoe lang je arretejescake kunt bewaren?
wat ik het vreemde vind is die rauwe eieren erdoor hoe zit dat met samonella????
Voor een nog heerlijkere smaak, kun je ook chocolade smelten, en deze nadat je de arretjescake een dag in de koelkast hebt laten staan, eroverheen doen….echt een aanrader!!!
waarom bruine en geen wite basterdsuiker
Doe in je cakeblik een pedaalemmerzak, daarna cake erin. Na het opstijven haal je de cake zo uit het blik.
ik maak het altijd met lange vingers ipv maria koekjes 🙂 ma het recept was wel lekker:)
Lekkerder en makkelijker:
Pure chocoladerepen (die zwarte van bijv. 60-70%) en een half kopje zeer sterke koffie (wat mij betreft niet i.p.v. vanille) Een alternatief voor vanillesuiker+eieren is een flinke scheut vanillevla/pudding. Scheut rum kan ook geen kwaad.
Ik houdt me met de koekjes ook niet zo aan het recept 🙂 Ik gebruik gewoon zoveel als ik denk dat er in moet 🙂 voor de rest houdt ik mij wel aan het recept.
Ik heb het gemaakt, het is heerlijk alleen niet echt goed voor de lyn !
maar het is heerlijk! ik moest alleen iets meer bescui erin doen!:?
Ik heb laatst arretje cake gemaakt volgens recept, in een cakeblik gedaan met bakpapier, 1 nacht in de koelkast en de volgende dag eruit gehaald, maar de massa van boter, chocolade, suiker en eieren dreef ertussen uit, wie weet hoe dat komt, terwijl wij alles door elkaar hadden geroerd ?
Ik heb gehoord dat je inplaats van eieren of vanille vla ook een scheutje koffie kan doen ? Erg lekkere cake!
Wat doen jullie allemaal moeilijk met de eieren en cacao poeder!:P
wij doen: maria koekjes, roomboter, pure chocolade en rietsuiker door elkaar hutsen tot n heerlijke koek!
Maar wel heel vettig!
he oda je leest hierboven toch dat er eieren in moeten is echt veel lekkerder:?
wauw,echt wel lekker ga het vaker maken hardstikke bedankt:p
Erg lekker!! Zeker voor de herhaling vatbaar!
hhmmmm heerlijk egt heerlijk ik vergeet het recept nooi meer hoor!!
doeii cassandra
ps. bedankt voor het recept:p
arretjescake had ik al een keer eerder gehad en ik vond het super lekker dus dacht ik laat ik het nog maar is maken… toen kwam ik op deze site terecht voor het recept.:p:p handige site en ik ga straks of vanmiddag gelijk het recept proberen!!
een heelijke cake top super zo hemels lekker !!