Italiaanse schuimpjes is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 240 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: grote eiwitten en cacaopoeder.
Misschien ook lekker
Met Italiaanse schuimpjes zet je moeiteloos iets lekkers op tafel. Eiwitten en cacaopoeder spelen hier de hoofdrol. Klaar in 4 uur, goed voor 4 personen. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.
Ingrediënten
- 200 gr.poedersuiker
- 4 grote eiwitten (zonder een spoor van de dooiers)
- 1 tl.vanille-essence
- cacaopoeder
Benodigdheden
- Oven
- Mixer
Bereidingswijze
- Zeef de poedersuiker in een roestvrijstalen kom.Zet de kom op een pan die voor de helft is gevuld met heet water en verwarm dit op een laag vuur.Doe de eiwitten en de vanille-essence bij de suiker.Begin te kloppen met de mixer op de lage snelheid.Schakel over naar de middelste stand als het mengsel dik begint te worden.Schakel over naar de hoogste snelheid en blijf kloppen tot het schuim pieken vormt.Neem de kom van de pan en blijf op de laagste stand kloppen tot het schuim geheel is afgekoeld.Verwarm de oven voor op 100C.bestrijk een bakplaat met boter en strooi er bloem op.Doe het schuim in een spuitzak met een glad spuitmondje en spuit schuimpjes van verschillend model op de plaat.Zet de schuimpjes 3 uur in de voorverwarmde oven; ze moeten meer drogen dan bakken.Neem de schuimpjes uit de oven en laat ze afkoelen en bestrooi ze met de cacaopoeder.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Italiaanse schuimpjes?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Italiaanse schuimpjes te maken?
Reken op ongeveer 240 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Italiaanse schuimpjes?
Italiaanse schuimpjes hoort bij de Europese keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Hou Arie ik heb ze geteld en ik heb schrik niet +/- 50 kookboeken plus nog wat jaargangen van Albert Heijn en Wining & Dining.
heb jij ook zoveel kook boeken lambert ik ook groetjes arie