Brutti ma buoni (lelijk, maar lekker) is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 80 minuten. Belangrijkste ingrediënten: amandelen, eiwitten en kaneel.
Misschien ook lekker
Brutti ma buoni (lelijk, maar lekker) vult je keuken met de geur waar je meteen vrolijk van wordt. Alles draait om amandelen en eiwitten. In ruim een uur ben je klaar. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.
Ingrediënten
- 300 gram amandelen
- 250 gram suiker
- 4 eiwitten
- 15 gram boter
- kaneel
- vanillesuiker
Benodigdheden
- Oven
- Bakblik
Bereidingswijze
- De amandelen blancheren en ze afwrijven met een doek zodat je het pelletje meehebt. Leg ze op een bakplaat en zet ze in een zeer warme oven om ze te roosteren. Als ze geroosterd zijn, laat je ze afkoelen en hakt ze dan heel fijn. Klop de eiwitten tot sneeuw en voeg er lepeltje voor lepeltje de amandelen bij, de suiker, kaneel en vanillesuiker. Doe het mengsel in een pan en laat op een zeer zacht vuur 30 minuten uitdrogen. Vergeet niet regelmatig te roeren. Neem dan de pan van het vuur en maak met een lepel hoopjes, zonder vaste vorm (ze moeten brutti=lelijk zijn) op een beboterd bakblik. Bak gedurende 40 minuten in een oven van 180 graden.
Bron: O.G.Costa
Veelgestelde vragen
Hoe lang duurt het om Brutti ma buoni (lelijk, maar lekker) te maken?
Reken op ongeveer 80 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Brutti ma buoni (lelijk, maar lekker)?
Brutti ma buoni (lelijk, maar lekker) hoort bij de Europese keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

lekker:p
vergeet bij mijn variant aan te geven dat je de amandelen moet fijnhakken in de hakmolen….
Ik heb nog een variant die een stuk sneller is en ook reuze lekker:
300 gram amandelen
300 gram witte basterdsuiker
4 eiwitten
Klop de eiwitten tot sneeuw en voeg er de suiker aan toe. Laat een wokpan warm worden, doe de amandelen hierin en laat ze heel even warm worden. Doe het eiwit hierbij en roer alles door totdat je merkt dat het een beetje ‘loslaat’ van de zijkant van de pan. Pak dan een bakplaat en maak met een lepel hoopjes op het bakblik (met bakpapier eronder). 40 minuten in een oven van 180 graden en smullen maar….:p
:)hoi Marijke dit is eigenlijk een afleiding van merenge beslag, alleen gaat die rechtstreeks de oven in.
nou het lijkt me lekker een idee voor sinterlkaas menu.
;)groetjes Willem