Tiramisu

Gezonde recepten Taarten, koek & gebak Toetjes & nagerechten

Maak favoriet 9
Delen: Pinterest

Tiramisu is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 8 personen. Belangrijkste ingrediënten: cacao.

  • Bereidingstijd 45 minuten
  • Aantal personen 8
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★

Misschien ook lekker

Even bakken en genieten? Tiramisu is precies wat je zoekt. Cacao krijgt hier alle ruimte om te schitteren. Klaar in zo'n 45 minuten, goed voor 8 personen.

Ingrediënten

  • cacao / suiker / 2 eieren / beetje melk / 250 gr Mascarpone / 32 Sarvoiardi (lange vingers) 50 gr Poedersuiker / Koffieliqeur Vanillesuiker / Koude koffie.

Bereidingswijze

  1. Mix cacao met suiker in gelijke hoeveelheden.
  2. Maak sterke koffie en voeg wat eetlepels koffieliqeur toe.
  3. Scheid het eiwit van de dooiers. Bind de dooiers in wat hete melk. Voeg de poedersuiker toe en daarna de mascarpone. Mix goed met wat vanillesuiker. en koffieliqeur.
  4. Klop 't eiwit stijf en voeg toe. Mix langzaam.
  5. Beleg een cakepan met wat bakpapier en doop de savoiardi in het koffie/liqeur mengsel. Maak een bodem van 8 savoiardi. Schep de creme erover en bestuif met cacao/suikermengsel. Herhaal dit vier keer (4x 8) en dek af en doe 't minimaal 1 nacht in de koelkast maar houdt wat creme over.
  6. Voor 't opdienen De cake storten en besmeren met de overgebleven creme. Daarna bestuiven met het cacao/suiker mengsel. Eet smakelijk

Bron: Italia

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Tiramisu?

Dit recept is voor 8 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Tiramisu te maken?

Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Tiramisu?

Tiramisu hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

Nog geen reacties

Heb je dit gemaakt of heb je een vraag? Wees de eerste die reageert.

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.