andijvie gehakt schotel.2 is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 35 minuten, genoeg voor 4 personen. Belangrijkste ingrediënten: Voor de aardappelpuree, {gehaktmengsel} en {voor de andijvie} 750gr.
Dit recept heb ik al zeker 6 jaar in mijn bezit ooit een keer uit een kookboek van het blad tip.
Ingrediënten
Voor
4
personen
- Voor de aardappelpuree.
- kg. aardappels geschild.
- zout, peper,1 1/2 dl volle melk,1/2 dl slagroom,nootmuskaat
- {gehaktmengsel}
- 75 gr.mager ontbijtspek,pond half om half gehakt,1 teen knoflook geperst,200 gr. gezeefde tomaten, 1 takje tijm, (kan ook droog),zout en peper naar smaak.
- {voor de andijvie} 750gr.andijvie,50gr.boter,1dl.slagroom,zout peper,ongeveer 60gr.geraspte kaas.
Bereidingswijze
- Spek krokant bakken in een droge koekepan,voeg het gehakt toe en bak dit rul,voeg knoflook tomaten en tijm toe,mengsel op middelhoog vuur bakken tot het vocht verdampt is,en breng op smaak met zout en peper.
- dan de andijvie bakken in boter tot deze geslonken is,voeg de slagroom toe en verwarm het nog drie min. breng op smaak met zout en peper. maak de aardappel puree,roer er wel de slagroom door en breng op smaak met nootmuskaat.
Dit recept heb ik al zeker 6 jaar in mijn bezit ooit een keer uit een kookboek van het blad tip.
Bron: tip
Heb je dit gemaakt?
Laat het weten — het komt in je kooklogboek te staan.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is andijvie gehakt schotel.2?
Dit recept is voor 4 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om andijvie gehakt schotel.2 te maken?
Reken op ongeveer 35 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt andijvie gehakt schotel.2?
andijvie gehakt schotel.2 hoort bij de Hollandse keuken.




lijkt heel lekker maar bij het bereiden kom ik een paar dingen tegen
hoe lang in de oven en in welke volgorde het t beste in de ovenschotel kan. en hoe lang dit dan nog in de oven moet en de kaas onder de andijvie roeren of er bovenop strooien, ik heb dan wel fantasie en ervaring genoeg maar mijn man wilde mij verrassen en kwam er niet helemaal uit