Chocoladecake met drie lagen is een gerecht uit de Amerikaanse keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 8 personen. Belangrijkste ingrediënten: zelfrijzend bakmeel, cacaopoeder en mestpunt zout.
- Bereidingstijd 45 minuten
- Aantal personen 8
- Moeilijkheid Gemiddeld
- Keuken Amerikaanse
- Herkomst Amerika
Misschien ook lekker
Chocoladecake met drie lagen brengt een vleugje van de Amerikaanse keuken op je bord. Alles draait om zelfrijzend bakmeel, cacaopoeder en mestpunt zout. In zo'n 45 minuten staat het op tafel, genoeg voor 8 personen. Hieronder vind je alle ingrediënten en de bereiding op een rij.
Ingrediënten
- 450 gr zelfrijzend bakmeel
- 60 gr cacaopoeder
- 1 mestpunt zout
- 400 gr kristalsuiker
- 225 ml zonnebloemolie
- 2 geklutste eieren
- 225 ml melk
- 1 tl vanillesuiker
- 150 gr grofgehakte pure chocolade
- + wat grofgehakte chocolade voor de versiering
- boterglazuur:
- 150 gr boter op kamertemperatuur
- 300 gr poedersuiker
- 6 el gezeefde cacaopoeder
- 4 el melk
- 1 tl vanillesuiker
Benodigdheden
- Oven
- Mixer
Bereidingswijze
- Maak het cakebeslag door boven een grote kom het zelfrijzend bakmeel,cacao en het zout te zeven.Meng de suiker erdoor en maak een kuiltje in het midden.Schenk de olie,geklutste eieren,melk en de vanillesuiker in het kuiltje en meng het geheel met een houtewn lepel.Meng de gehakte chocolade er goed door.Verdeel het mengsel ober 3 ingevette vormen.Bak de cakes 20-25 min.op 180C in de oven.Steek een spies in het midden,als deze er schoon uitkomt zijn de cakes gaar.Laat de cakes 5 min.in de vorm afkoelen.Haal ze er voorzichtig uit en laat ze op een rekje afkoelen.Maak intussen het boterglazuur door de zachte boter in een kom met de mixer heel romig te kloppen.Klop er geleidelijk de poedersuiker,cacao,melk en vanillesuiker door.Meng het tot een glad mengsel.Bestrijk van een afgekoelde cakelaag met ongeveer een zesde van het glazuur.Leg er voorzichtig een tweede cakelaag op en bestrijk de bovenkant weer met een zesde van het glazuur.Leg de laatste cakelaag erop en bestrijk de bovenkant en zijkant met de rest van het glazuur.Versier met gehakte chocolade.
Bewaren
Met boterglazuur eromheen blijft deze taart twee dagen goed onder een stolp op kamertemperatuur. Zet je hem toch in de koelkast, haal hem dan een uur van tevoren eruit, want koud glazuur is hard en koude cake smaakt naar weinig. Onbeglazuurde lagen laten zich per stuk verpakt invriezen.
Van de redactie
Een oliecake in plaats van een botercake, en dat is precies wat een gestapelde taart nodig heeft: olie blijft ook koud vloeibaar, dus de lagen blijven zacht in plaats van hard te worden. Het glazuur wordt in zesden verdeeld, twee zesden tussen de lagen en de rest rondom. In de tekst van de bereiding zijn op enkele plekken letters en woorden aan elkaar geraakt.
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Chocoladecake met drie lagen?
Dit recept is voor 8 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Chocoladecake met drie lagen te maken?
Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Chocoladecake met drie lagen?
Chocoladecake met drie lagen hoort bij de Amerikaanse keuken.
Heb je dit recept gemaakt?
Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

wat voor boter gebruik je
Hmmm, het is heerlijk ik heb het net geprobeerd en het smaakt heerlijk.
Ik zal het klaar maken op m’n zus haar bruiloft;)
HEERLIJK:)
Ik ga de cake nu maken,
benieuwd wat het resultaat is.
Ps ik denk ook dat je de cake langer moet laten bakken zoals Jeppi eerder zei.
Sommige reactie zijn heel leuk om te zien en de andere weer niet ik hoop dat die van mij heel lekker gaat worden:p:p
Waw, cake met drie lagen 😀
Dit was zooooo lekker. Ik had er nog mooie versiering over gedaan
echt helemaal perfect waarom hebben ze geen taarten waar je lekker veel van kan eten en niet dikker word:(:(:(:(:(:(:(:(maarjaaa de taart was (Y) Super:p;)
illlllllllllllll:(:(:(:(:(:(:(:(:(
normaal hou ik van chocolade maar dit was niet te eten.
Ziet er lekker uit hoor:p
Wat een lekkere cake met 3 lagen 😀
Wat een heerlijke recept! :p
Echt waar man:D
het is wel een ingewikkelde hulp:)
Ik geef Jeppi 100percent gelijk. Cake is lekkkeeer maar hij moet veel langer in de oven. xx
De cake was zwaar maar wel zeer lekker. TIP: Laat de cake wel langer in de oven staan +- 40 à 45 min. Anders smaakt hij inderdaad meer naar het mengsel.:p
het was niet heel lekker.
maar wel oke:)
De cake was heel erg lekker!
Ben benieuwd, het klinkt allemaal heerlijk.
de cake was helemaal ni lekker was ni echt tevreden met het resultaat:(
Deze cake was zo lekker :p Heb t samen met een vriendin gemaakt, en deze cake ga ik zeker nog een keer maken!
deze cake is erg zwaar.
het proevde niet zo leker:?