Doperwtensoep met knoflook

Soepen

Maak favoriet 7
Delen: Pinterest
Doperwtensoep met knoflook, AI-gegenereerde illustratie

Doperwtensoep met knoflook is een gerecht uit de Europese keuken. Je maakt het in ongeveer 45 minuten, genoeg voor 2 personen. Belangrijkste ingrediënten: verse doperwten, deciliter groentebouillon en klontje boter.

  • Bereidingstijd 45 minuten
  • Aantal personen 2
  • Moeilijkheid Gemiddeld
  • Keuken
  • Herkomst

Direct naar recept ↓ Beoordeel dit recept ★ Laat een reactie achter ✎

Misschien ook lekker

Zin in iets uit de Europese keuken? Met Doperwtensoep met knoflook haal je die smaken zó bij jou thuis. Verse doperwten en deciliter groentebouillon spelen hier de hoofdrol. In zo'n 45 minuten staat het op tafel, genoeg voor 2 personen. Benieuwd hoe je het maakt? Je leest het hieronder stap voor stap.

Ingrediënten

  • 500 gram verse doperwten
  • (of 1 pak diepvries van 300 gram)
  • 4 deciliter groentebouillon
  • 1 ui
  • 1 klontje boter
  • 2 teentjes knoflook
  • 2 eetlepels crème fraîche
  • 4 gedroogde blaadjes munt
  • peper,zout

Benodigdheden

  • Staafmixer

Bereidingswijze

  1. De doperwten doppen.De ui pellen en snipperen.In een pan de boter verhitten en hierin de ui zachtjes fruiten(3 min.).De knoflook pellen en erboven uitpersen.De bouillon en doperwten toevoegen.Twee blaadjes munt erboven fijnknippen.De doperwten in ca 10 min.gaar laten koken.Met een schuimspaan ca. 2 eetlepels doperwten uit de pan nemen.Met een staafmixer de rest van de doperwten met de bouillon pureren tot het een gladde soep wordt.De achetgebleven doperwten erdoor roeren.Al roerend de soep weer zachtjes opwarmen.Op smaak brengen met peper en zout.Over twee soepborden verdelen.De rest van de munt erboven fijnknippen.In het midden wat crème fraîche scheppen.
  2. Lekker met een soepstengel.

Veelgestelde vragen

Voor hoeveel personen is Doperwtensoep met knoflook?

Dit recept is voor 2 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.

Hoe lang duurt het om Doperwtensoep met knoflook te maken?

Reken op ongeveer 45 minuten bereidingstijd.

Uit welke keuken komt Doperwtensoep met knoflook?

Doperwtensoep met knoflook hoort bij de Europese keuken.

Heb je dit recept gemaakt?

Eén tik, en andere thuiskoks zien dat dit recept werkt. Als lid komt het ook in je kooklogboek.

Beoordeel dit recept

5 reacties

  1. Voor de eerste keer dat ik doperwtensoep op heb. Het leek me altijd heel erg lekker, en nu dus dit recept uitgeprobeerd. Om eerlijk te zijn is het niet echt mijn soep, maar ik heb het aan een liefhebber laten proeven en die vond hem helemaal geweldig 😉

  2. erg lekker alleen toen ik het op tv zag zat er ook nog een koude salade in het midden dat zag er ook erg lekker uit maar ik ga nu maar ff inkopen doen want we gaan het vanavond eten:):?

Laat een reactie achter

Reageren kan met een gratis account, zodat andere thuiskoks weten van wie de tip komt.

Maak een gratis account Al lid? Log in via dezelfde knop, zonder wachtwoord.

Heb je dit gemaakt? Je foto komt bij het recept te staan.

Elke week nieuwe recepten in je mailbox?

1× per week de lekkerste nieuwe en seizoensrecepten. Gratis, en je bent in goed gezelschap: ruim 14.000 thuiskoks lezen mee.

Inhoud melden

Klopt er iets niet, of staat hier iets dat er niet hoort? Vertel ons wat er mis is. Een mens leest je melding en je krijgt bericht over wat we ermee doen.