Koekjes met caramel en chocolade is een gerecht uit de Hollandse keuken. Je maakt het in ongeveer 10 minuten, genoeg voor 12 personen. Belangrijkste ingrediënten: witte basterdsuiker, mespuntje zout en vanille extract.
Ik had zin om wat te experimenteren met koekjes. Deze zijn echt heerlijk!
Ingrediënten
Voor
12
personen
- 240 gram bloem
- 160 gram (room)boter
- 100 gram witte basterdsuiker
- mespuntje zout
- 1-2 theelepels vanille extract
- 1 blik gecondenseerde melk (hier heb je maar een kwart van nodig voor dit recept)
- 25 gram pure chocolade
Benodigdheden
- Oven
Bereidingswijze
- Om karamel van gecondenseerde melk te maken vul je een ruime pan met water en leg je het blik daarin. Breng het water op een laag vuurtje aan de kook. Laat de pan ongeveer 3.5 uur op het vuur staan. Let op dat de blikjes altijd onder water blijven staan, er staat druk op! Laat het blik in de pan met water afkoelen alvorens hem te openen.
- Meng het bloem, de suiker en het zout in een kom door elkaar. Voeg de koude in stukjes gesneden boter toe en het vanille extract. Kneed tot een mooie bol deeg. Laat het deeg 20 minuten in de koelkast rusten.
- Verwarm de oven voor op 170 graden en bekleed de bakplaat met bakpapier.
- Rol het deeg uit tot ongeveer 3-5 mm en steek 50 kleine rondjes uit het deeg. Bak de koekjes ongeveer 12 minuten.
- Laat de koekjes afkoelen. Open het blik gecondenseerde melk en bestrijk de helft van de koekjes met een laag karamel.
- Smelt de chocolade au bain-marie. Leg de onbestreken koekjes dicht tegen elkaar en streep de gesmolten chocolade royaal over de koekjes. Laat de chocolade weer hard worden en leg de koekjes met chocolade bovenop de karamel bestreken koekjes.
Ik had zin om wat te experimenteren met koekjes. Deze zijn echt heerlijk!
Bron: Eigen recept
Veelgestelde vragen
Voor hoeveel personen is Koekjes met caramel en chocolade?
Dit recept is voor 12 personen. Met de porties-knop pas je de hoeveelheden eenvoudig aan.
Hoe lang duurt het om Koekjes met caramel en chocolade te maken?
Reken op ongeveer 10 minuten bereidingstijd.
Uit welke keuken komt Koekjes met caramel en chocolade?
Koekjes met caramel en chocolade hoort bij de Hollandse keuken.







Dank je wel Marloes ik ga het zeker proberen. De koekjes lijken mij erg lekker. Groetjes Willemien:p:p
Hoi Allen,
Ik had bij de bereidingstijd gezet dat ze 10 minuten in de oven moeten, je het deeg 20 minuten moet laten rusten, en je de karamel in 3.5 uur maakt, maar alleen de eerste 2 cijfers zijn er te komen staan. Mijn advies is om de gecondenseerde melk in meervoud te maken als je toch thuis bent, je kunt het erg lang bewaren.
@Willemien: Ik gebruik ook de blikjes die je open kan trekken zonder blikopener. Zolang je zorgt dat de blikjes goed onder staan en je ze in de pan helemaal af laat koelen, kan er niets gebeuren.
Ik hoop dat het wat duidelijker is zo 😉
Groetjes, Marloes
Klinkt lekker!! Maar 10 minuten bereidingstijd terwijl het al 3,5 uur op het vuur moet staan? Lijkt mij niet helemaal te kloppen.
Wij hebben blikjes waar je geen blikopener voor nodig heb, springen ze dan niet open?
Ik heb er eens 1 op de grond laten vallen en die sprong ook open en wat een rommel gaf dat. Groetjes Willemien:?
Marloes, heerlijke koekjes maar de bereidingstijd ???? :);):p