Recept
« Terug naar recepten
Sukadelapjes met bier, abrikoos en rozemarijn
PT180M
Sukadelapjes met bier, abrikoos en rozemarijn
Het hele jaar rond geniet ik van dit soort heerlijke stoofgerechten. Van een dampende pan met dit heerlijk
ruikende goedje loopt het water me in de mond. De abrikoos, kruidkoek en
bier maken het gerecht lekker zoet en geeft het een gekarameliseerde
smaak.
Recept van:
Wilmie Willemse
Bereidingstijd:
180 min
Personen:
4 personen
Categorieën:
Bevat per éénpersoons portie:
Waardering:
Herkomst:
Nederland
Keuken:
Hollandse
Bron:
Deliciousmagazine/Janneke Philippi/in eigen keuken gemaakt en gefotografeerd
Geplaatst op:
Bereiding
Hoe Sukadelapjes met bier, abrikoos en rozemarijn te bereiden
- Dep het vlees droog met keukenpapier en bestrooi de sukadelapjes aan beide kanten met zout en peper. Smelt de boter in een stoofpan. Bak de sukadelapjes aan beide kanten bruin aan in ± 3 min. Neem het vlees uit de pan.
- Bak in het bakvet de uiringen ± 4 min. Leg het vlees terug bij de uien. Schenk het bier langs de rand in de pan.
- Voeg fond (bouillon), abrikozen, kruidnagel, kruidkoek en rozemarijn toe. Breng aan de kook. Zorg dat het vlees onderstaat, dus gebruik niet een al te grote pan.
- Zet het vuur daarna laag en stoof het vlees afgedekt in ± 2-3 uur gaar. Schep het vlees op een schaal. Verwijder rozemarijn en kruidnagels en schep de stoofsaus over het vlees.
Mijn kookverhaal (Wilmie Willemse)
Lekker met smeuïge aardappelpuree en rode kool.