RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

GROENTEN OVERIG SALADES VLEES
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
witlofsalade xx speciaal

Bereidingstijd: 10 minuten
Personen: 2-4 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: Bijgerechten - Salades
Voorgerechten - Koud
Recept is van: ruud thunnissen
Ingrediënten
3 à 4 stronken witlofWitlof
1 groene appelAppel (Granny Smith)
2 lente-uitjes
ca. 6 partjes zongedroogde tomaatjesTomaat (uit potje op olie)
1 pakje gesneden achterham (ca. 150 gram)
ca. 100 gram oude kaasKaas
4 walnoten
3 el mangoMango chutney (verkrijgbaar bij supermarkt)
3 el mascarpone
olijfolieOlijfolie en (wijn)azijn
Peper,Peper zoutZout en paprikapoederPaprikapoeder
1 el Citroensap
Bereiding
Neem een glazen opdienschaal met deksel en vul de bodem van de schaal bijna met half olijfolie en half (wijn)azijn. Voeg naar smaak peper, zout en rode paprikapoeder toe. Snijd droge witlof ontdaan van de kern op de bekende wijze in reepjes van circa 1 cm breed en doe deze in de schaal. Snijd groene appel, lente-uitjes (tot en met een mooi deel van het groene gedeelte in ringetjes), tomaatjes, achterham (in dobbelsteentjes) en kaas in kleine stukjes en voeg deze ingrediёnten aan de salade toe. Verbrokkel vier walnoten in de salade. Voeg vervolgens 3 eetlepels mango chutney (na de eventueel grotere stukken mango klein gesneden te hebben) en 3 eetlepels mascarpone aan de salade toe. Roer de witlofsalade goed door elkaar. Vooral de mascarpone vergt enig stevig roerwerk. Met wat citroensap ten slotte voorkom je verkleuring van de salade. Zet de salade enkele uren met gesloten deksel in de koelkast om de verschillende smaken goed op elkaar te laten inwerken.

Dit recept is toegevoegd op: 20-02 2010

Mijn kookverhaal
Na jarenlang experimenteren, onder meer met vele soorten fruit en fruitcombinaties, is dit op dit moment mijn favoriete witlofsalade. Omdat tomaten-chutney moeilijk verkrijgbaar is ben ik overgestapt op de combinatie mango-chutney en zongedroogde tomaatjes. De toepassing van walnoten in witlofsalade zag ik in een recept van Jamie Oliver.
Opmerking
Als koud voorgerecht kan deze salade naar mijn mening gemakkelijk concurreren met de bekende Waldorfsalade. Snel te bereiden en heerlijk vooral op warme zomeravonden.

Bron: eigen recept
Probeer ook eens
Banaan Speciaal
Paaseitje speciaal
Witlofsalade
', WIDTH, '230', HEIGHT, '230', HAUTO, VAUTO, BGCOLOR, '#000000', FGCOLOR, '#FFFFFF', FGBACKGROUND, 'http://static.kookjij.nl//upload/0000/7471/00007471-230x230.jpg')" onmouseout="nd();"> Ciabatta brood"SPECIAAL"
', WIDTH, '230', HEIGHT, '230', HAUTO, VAUTO, BGCOLOR, '#000000', FGCOLOR, '#FFFFFF', FGBACKGROUND, 'http://static.kookjij.nl//upload/0000/8042/00008042-230x230.jpg')" onmouseout="nd();"> Dessert : IJsje "speciaal "
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties test
tirolerlinda
Reactie is niet OK
Reactie van: tirolerlinda @ 21 Feb 10 19:21
een keileuke variant op witloofsla ga ik zeker doen

e.den hartog
Reactie is niet OK
Reactie van: e.den hartog @ 21 Feb 10 18:01
Ruud,een recept waarmee je gerust voor de dag kunt komen als je gasten hebt,echt lekker.

hns
Reactie is niet OK
Reactie van: hns @ 21 Feb 10 11:23
Leuk Ruud, mooi recept. Mijn vrouw doet er soms o.m. banaan bij, ook erg lekker. Wat me opvalt is dat je niet de bekende verhouding 1:3 neemt (azijn: olie), maar het vrij zuur houdt. Is dat niet wat veel? De mascarpone was ikzelf niet opgekomen.groet en dnk Hans
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief