RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

AMUSE KOUD SUSHI WARM
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Ricotta dadelspread

Bereidingstijd: 10 minuten
Personen: nvt 5 1
In te vriezen: Nee
Herkomst: Nederland
Categorie: Hapjes - Amuse
Hapjes - Koud
Recept is van: Flavia Vasco de Sousa
Ingrediënten
100 gram ricottaRicotta (meer of minder, naar behoefte)
(gezouten) pinda's of walnoten
zongedroogde dadelsDadel zonder pit (zakje)
(paar el koffieroom)
(peper)Peper
eventueel toastjes
VOOR DE HAMROLLETJES;
plakjes ham ± ½ voor elk rolletje
lange bieslooksprieten ( 2 per rolletje)
VOOR HET GLAASJE:
enkele pinda's per glas
likeur bijv. Café Marakesh (Coffee Liqueur)
Garnering; pinda's - dadelsDadel
Recept: Ricotta dadelspread
Benodigdheden
kommetje om te mengen
schone keukendoek en keukenhamertje of blender/keukenmachine
likeurglaasje
Probeer ook eens
Gehaktballetjes met ricotta en pijnboompitten
Ricottataart met sinaasappel
Asperges op crostini met ricotta en doperwten
Amuse als avocadosoepje met ricotta
Ricotta-balletjes
Bereiding
Zie eerst opmerking.
De noten in een schone keukendoek doen, dubbelvouwen en met een keukenhamertje klein slaan. Kan ook electrisch, maar ik vind het zo altijd leuker, effekes uitleven.
De dadels klein snijden.
De ricotta wat losroeren met een vork en noten en dadels toevoegen en goed mengen. Je kunt nu zelf bepalen of je meer noten/dadels erdoor wilt. Is het mengsel te dik en taai, doe er wat (koffie)room door. En wat peper voor de smaak.
Tot gebruik in de koelkast zetten en daarna wat losroeren, eventueel nog extra room erdoor.
TOASTJES: leg een hoopje ricottamengsel op de toastjes. Snijd ter garnering een dadel doormidden, steek in elke helft een pinda en duw een halve dadel in de ricotta bij elk toastje.
HAMROLLETJE: leg wat van de ricotta op een hamplak (flink stuk aan de kanten openlaten) Rol de ham op en bind de uiteinden vast met een bieslookspriet.
GLAASJE: leg 2 à 4 pinda's in het glaasje, giet er wat likeur op. Rol met natte handen een bolletje van de ricotta en leg dat voorzichtig op pinda's en likeur. Ter garnering kun je nog een pinda in de ricotta steken.

Dit recept is toegevoegd op: 07-12 2011

Mijn kookverhaal
De noten- en dadelspread was, denk ik, het eerste recept dat ik (in september?) op deze site heb gezet. Ik wou er nu een foto bij maken en besloot de spread nu van ricotta te maken. Eerst op toastjes, maar dat was wat saai voor een foto, dus met een restje ham en vastgesnoerd met bieslook. Een glaasje erbij leek me ook leuk voor de foto. Bij het glaasje bleef het bij 2 probeersels, want de laatste viel zeer in de smaak. Het glaasje gaf ik na een etentje bij de koffie en het was een doorslaand succes.
Opmerking
Klik op de foto om alles te zien.
Exacte hoeveelheden kan ik je niet geven. Het hangt ervan af wat je wilt maken (zie foto) en voor hoeveel mensen. Het is zeer makkelijk te bereiden, dus je kunt altijd bijmaken. Hou je over: altijd lekker op brood. Pinda's en dadels heb je ook zelf in de hand. Ik heb er veel ingedaan, maar het kan minder natuurlijk.

Bron: ikke fabita
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief