RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

GROENTEN OVERIG SALADES VLEES
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Gebakken spitskool met ketchup en kruiden

Bereidingstijd: 20 minuten
Personen: 4 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: Bijgerechten - Groenten
Recept is van: Tania Heeren
Ingrediënten
400 gr. spitskool
1 el olijfolieOlijfolie
1 teentje knoflookKnoflook
Kleine uiUi (gesnipperd)
½ tl komijnzaadKomijnzaad
½ tl kardemomKardemom
Snufje laurierLaurier en kruidnagelKruidnagel
Tomatenketchup (naturel)
ZoutZout en peperPeper
Recept: Gebakken spitskool met ketchup en kruiden
Benodigdheden
wok
Probeer ook eens
Gebakken ei in avocado
kreeft met gebakken aardappeltjes
Gebakken schelvis met zoetzure en gedroogde tomaat
Kruidige kipballetjes in tomatensaus
Scampis met romige kruidensaus
Bereiding
De olie verhitten in de wok. Gesnipperde ui + gehakte knoflook aanbakken. Niet bruin laten worden. Spitskool toevoegen en goed omroerend bakken.
Op een rustig vuurtje de kool laten bakken en als het vocht uit de kool verdampt is komijnzaad, kardemom, laurier en kruidnagel toevoegen. Goed omzetten. Tomatenketchup (2-3 el) naar smaak toevoegen en 10 minuten laten pruttelen. Afmaken met zout en peper naar smaak.

Dit recept is toegevoegd op: 12-03 2008

Opmerking
Lekker met gebakken aardappeltjes en kort gebakken biefreepjes
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties test
hubbienl
Reactie is niet OK
Reactie van: hubbienl @ 23 Jan 11 10:25
Erg lekker, als variant heb ik er een handje cocos over gestrooid en even mee laten bakken. Dit wordt een van mijn favorieten.

tania
Reactie is niet OK
Reactie van: tania @ 13 Mrt 08 19:03
Kardemom is familie van gember. Het is ook gekend onder de naam groene kardemom. In de keuken worden de zaden (en vaak omwille van de prijs ook de zaaddozen) gebruikt. Kardemom heeft een zoete, scherpe geur en smaakt naar bergamot, citroen en kamfer. Het is te koop bij AH, potje 30 gr. gemalen kardamom-vruchten. groeten, Tania

trudy
Reactie is niet OK
Reactie van: trudy @ 13 Mrt 08 13:50
lijkt me erg lekker om te maken maar wat is kardemom en waar is dat te koop ik hoor wel wat van je. gr.trudy
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief