RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKER ZOEKEN
RECEPT ZOEKEN

AARDAPPELS DAGSCHOTEL GEVOGELTE LOW BUDGET MAALTIJDSOEPEN OVENSCHOTELS OVERIG PASTA'S
PIZZA'S RIJST SALADES STAMPPOT STOOFSCHOTELS TAJINE TAPAS VEGETARISCH
VIS, SCHAAL- EN SCHELPDIEREN VLEES WILD WOKKEN WRAPS
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Smokkelpappardelle met prei en pangrattato

Bereidingstijd: 60 minuten
Personen: 4-6 5 1
Herkomst: Belgie
Categorie: Hoofdgerechten - Pasta's
Recept is van: Gast
Ingrediënten
5 grote preien,Prei ontdaan van de buitenste bladeren, gewassen
OlijfolieOlijfolie
3 flinke klonten boterboter
3 tenen knoflook,Knoflook gepeld en in dunne plakjes
Een paar takjes verse tijm,Tijm alleen de blaadjes
Een klein wijnglas witte wijnWijn
ZeezoutZeezout en zwarte peperPeper uit de molen
5dl kippen- of groentebouillon van goede kwaliteit
12 plakjes parmaham
2 pakjes van 250g lasagnevellen
BloemBloem
2 handenvol vers geraspte Parmezaanse kaas,Kaas plus wat extra op tafel
Een klein handje gedroogd eekhoorntjesbrood
OlijfolieOlijfolie
2 tenen knoflook,Knoflook geplet
Een takje verse rozemarijnRozemarijn
Een halve ciabatta, het liefst oudbakken, in stukjes gesneden
Recept: Smokkelpappardelle met prei en pangrattato
Benodigdheden
Pen met deksel
Keukenmachine
Koekenpan
Keukenpapier
Probeer ook eens
Winterse aardappelschotel met prei
Macaroni met kipfilet prei en champignons
Gegratineerde cannelloni met prei en kip
Rog met zachte tarwe handgepelde garnaal en fijne prei
Soep: selder-prei soepje
Bereiding
1. Snij de preien in de lengte doormidden en daarna in 1 cm dikke, schuine plakken. Zet een pan met een scheut olijfolie en een klontje boter op het vuur en doe er, wanneer het vet begint te sissen, de in plakjes gesneden tenen knoflook, tijmblaadjes en prei in. Roer goed om tot alles glanst van het braadvet. Giet er de wijn bij, zout en peper naar smaak en roer er de bouillon door. Dek af met plakjes parmaham, leg het deksel op de pan en laat 25 tot 30 minuten zachtjes koken. Haal de pan van het vuur wanneer de prei gaar is.
2. Hak voor de pangrattato de paddenstoelen en het brood met een snuifje zout en peper in de keukenmachine tot het mengsel eruitziet als broodkruim. Verhit een royale scheut olijfolie in een koekenpan. Doe de geplette tenen knoflook en het rozemarijntakje in de pan, bak die een minuut, strooi er het broodkruim bij en laat dat goudbruin en krokant worden. Laat de broodkruimels niet aan de bodem vastbakken: blijf de pan continu schudden. Laat de broodkruimels uitlekken op keukenpapier, haal de rozemarijn en de teentjes knoflook eruit en laat de pangrattato afkoelen.
3. Breng een pan gezouten water aan de kook. Leg de lasagnevellen op een schoon werkvlak en stuif er wat bloem over. Leg de vellen op elkaar en snij ze in repen van 1 cm breed. Hussel ze met je handen om de pappardelle van elkaar los te maken en kook ze 2 minuten, of tot ze al dente zijn.
4. Haal de plakjes parmaham uit de pan, snij ze in stukjes en roer die door de prei. Breng het mengsel op smaak met zout en peper en roer er de Parmezaanse kaas en de rest van de boter door. Laat de pasta uitlekken, bewaar een klein beetje kookvocht en doe de pasta bij de prei. Voeg als het nodig is wat kookvocht toe om de saus mooi soepel te maken. Ga direct eten, maar strooi er eerst wat pangrattato, extra Parmezaanse kaas en een paar topjes tijm over en serveer de rest van de pangrattato er in een kommetje apart bij.

Dit recept is toegevoegd op: 02-01 2008

Opmerking
'Smokkel'pappardelle, want van gewone lasagnevellen gesneden. En zo'n pangrattato diende in Italië als smaakmaker wanneer de kaas op was.

Bron: Jamie Oliver
Stem of voeg toe op
Delen op Facebook Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
hein
Reactie is niet OK
Reactie van: hein @ 20 Jun 08 18:13
hey, dit recept kon ik al niet op ze site vinden bedankt dat je het gepost hebt ik ga het zelf ook proberen te maken omdat het toch simpel is, (dit wordt mijn eerste keer in de keuken)

Enilorac
Reactie is niet OK
Reactie van: Enilorac @ 14 Jun 08 14:51
Hoi Lize, Toevallig net vanmorgen op tv gezien, en trek je niets aan van de rea van Elselinda want je hebt netjes de bronvermelding erbij staan . . . . Recept sprak me ook wel aan, misschien ga ik het ook wel maken . . . Groetjes, Caroline

Josje
Reactie is niet OK
Reactie van: Josje @ 14 Jun 08 12:44
Beste Lize, Een heerlijk recept en een niet al te ingewikkelde bereiding. Het staat inderdaad ook in het kookboek van Jamie als hij kookt uit eigen tuin. 't Is in ieder geval heerlijk. Groetjes, Josje.

elselinda
Reactie is niet OK
Reactie van: elselinda @ 19 Mei 08 19:20
Ik ken dit recept van Televisie, Jamie Oliver, niet van Lize. Hoe kan dat? plagiaat
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief