RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

AARDAPPELS GEVOGELTE OVENSCHOTELS OVERIG PASTA'S PIZZA'S RIJST SALADES
STAMPPOT STOOFSCHOTELS TAJINE TAPAS VEGETARISCH VIS, SCHAAL- EN SCHELPDIEREN VLEES WILD
WOKKEN WRAPS
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Varkenshaasje Royaal

Bereidingstijd: 20 minuten
Personen: 4 5 1
In te vriezen: Nee
Herkomst: Nederland
Categorie: Hoofdgerechten - Vlees
Recept is van: wendy bekking
Ingrediënten
1 grote varkenshaas,Varkenshaas boter,boter doosje kastanje champignons,Champignon 2 teentjes knoflook,Knoflook 1 blikje mandarijnen, een flinke scheut rode port, een klein pakje slagroomSlagroom of kookroom.
Benodigdheden
een koekenpan
Probeer ook eens
feestelijk varkenshaasje wellington
Varkenshaasje met gerookt spek en dragon
Gemarineerd gegrild varkenshaasje met ovenaardappe
Varkenshaasje met pistaches
Varkenshaasje met mosterd en gevulde aardappel
Bereiding
Snij de champignons in plakjes, pers de knoflook teentjes en giet het vocht uit het blikje mandarijnen.
Doe naar eigen smaak peper en zout op de varkenshaas.
Laat een klontje boter smelten en bak de varkenshaas even aan beide kanten tot deze mooi bruin zijn. Haal de varkenshaas uit de pan en leg hem even op een bord terwijl je de champignons en de knoflook aanbakt in de sappen van het vlees. ( eventueel wat extra boter in de pan) blus af met een flinke scheut rode port en leg de varkenshaas terug in de pan. voeg de mandarijn partjes toe en laat het vlees in de saus in zo'n 15 minuten smoren. Draai het vlees af en toe om en let op dat de saus niet helemaal verdampt ( anders een beetje port toevoegen) Als de varkenshaas mooi gaar is zet je het vuur uit en voeg je de room toe, even goed roeren en klaar!
Serveer de varkenshaas met een flinke schep saus! Lekker met gebakken aardappels en groenten.

Dit recept is toegevoegd op: 29-01 2010

Mijn kookverhaal
Ook weer een lekker familie recept! Even niet aan de lijn denken, gewoon heerlijk smullen :P
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties test
Wendy
Reactie is niet OK
Reactie van: Wendy @ 03 Feb 10 21:28
Hai Marleen, graag gedaan hoor, ik hoop dat je er net zo van zal genieten als ik zelf altijd doe! liefs; wen

antonpieck
Reactie is niet OK
Reactie van: antonpieck @ 02 Feb 10 23:21
Ga ik gauw maken, want als ik de bereiding lees proef ik het gerecht al. Bedankt Wendy Groetjes Marleen
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief