RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

AARDAPPELS GEVOGELTE OVENSCHOTELS OVERIG PASTA'S PIZZA'S RIJST SALADES
STAMPPOT STOOFSCHOTELS TAJINE TAPAS VEGETARISCH VIS, SCHAAL- EN SCHELPDIEREN VLEES WILD
WOKKEN WRAPS
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Pastaschelpjes met broccoli

Bereidingstijd: 20 minuten
Personen: 4 5 1
Herkomst: Italie
Categorie: Hoofdgerechten - Pasta's
Makkelijk & snel - Warm
Recept is van: Gast
Ingrediënten
400g pastaschelpjes
500g broccoliBroccoli
1 rode uiUi
1 wijnglas droge witte wijnWijn
1 koffielepeltje rode wijnazijn
2 eetlepels olijfolieOlijfolie extra vierge
50g gemalen pecorino
ZoutZout
Recept: Pastaschelpjes met broccoli
Benodigdheden
Vergiet
Pollepel
Kleine koekenpan
Keukenpapier
Probeer ook eens
Opgevulde aardappel met champignon-broccolimengsel
Broccoli met zalm en saffraansaus
Hartige broodtaart met zalm en broccoli
Verse Tagliatelle met Paarse) Broccoli en dunne Kaassaus
Soep : herfst soep met broccoli en tomaten enz ..
Bereiding
Verdeel de broccoli in roosjes. Kook ze 5 minuten in gezouten water. Laat ze schrikken in koud water en uitlekken in een vergiet.
Bewaar het kooknat.
Pel de ui, snij ze in ringen. Fruit ze glazig in de olijfolie. Blus met de wijnazijn. Laat inkoken tot praktisch alle vloeistof verdampt is.
Voeg er de wijn en 1 pollepel kooknat van de broccoli aan toe. Breng tot tegen de kook aan. Doe er de broccoliroosjes bij. Laat 5 minuten zacht koken.
Verwarm een kleine koekenpan (16cm diameter) met antiaanbaklaag. Strooi er de helft van de pecorino in. Laat 1 minuut op een zacht vuur staan, of tot de kaas uitsmelt en de kaaskoek een goudblond korstje heeft. Laat afkoelen op keukenpapier. Bak de rest van de pecorino op dezelfde manier.
Kook de pasta beetgaar in het kooknat van de broccoli. Giet ze af en vermeng ze meteen met de broccolisaus.
Werk af met stukjes gebakken pecorino. Serveer meteen.

Dit recept is toegevoegd op: 06-08 2008

Opmerking
Past kookt niet over, als u bij het kooktwater een scheut olijfolie doet. Met een paar blaadjes verse salie krijgt het kookwater een zuiders aroma. Tijm of rozemarijn kunnen ook, maar overheersen soms wat te veel, zeker als deze kruiden ook nog in de saus gebruikt worden.

Bron: Libelle pizza & pasta
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief