RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

AARDAPPELS GEVOGELTE OVENSCHOTELS OVERIG PASTA'S PIZZA'S RIJST SALADES
STAMPPOT STOOFSCHOTELS TAJINE TAPAS VEGETARISCH VIS, SCHAAL- EN SCHELPDIEREN VLEES WILD
WOKKEN WRAPS
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Mul op een bedje van couscous

Bereidingstijd: 45 minuten
Personen: 12 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: Hoofdgerechten - Vis, schaal- en schelpdieren
Recept is van: Marijke Geurts
Ingrediënten
2 blikjes ansjovisfilet (in olie)
1 bosje basilicumBasilicum (verse)
1 pakje couscous (zonder kruiden)
1 teen knoflookKnoflook
600 gram mul (verse of diepvries)
1 klein potje olijven (groene zonder pit)
olijfolieOlijfolie
4 rode puntpaprika’s
peperPeper
2 sjalotjesSjalot
zoutZout
Recept: Mul op een bedje van couscous
Benodigdheden
keukenmachine
Probeer ook eens
Peperbief op een bedje van sla met blauwekaas
Gerookte heibot op een bedje van sla
Met couscoussalade gevulde tomaat
Dessertvla op een bedje van bladerdeeg
Gevulde champignons op een bedje van pasta en spinazie
Bereiding
Diepvriesmullen meteen bij binnenkomst laten ontdooien. Fileer de verse mullen, verwijder de kleine graatjes en laat het vel eraan zitten. Zet ze vervolgens koel weg.
Maak de blikjes ansjovis in olie open, pureer met de sjalotjes en de knoflook in een keukenmachine tot puree. Voeg dan de gespoelde olijven toe en doordraaien, dan langzaam de olijfolie toevoegen straaltje voor straaltje tot binding onstaat.
Neem mooie blaadjes basilicum en snij er een julienne van. Per persoon een klein blaadje apart houden. Schil de paprika, verwijder het zaad en binnennet, droog deppen met keukenpapier en snij er brunoise van.
Zet de borden warm, Verhit in een grote pan de olijfolie, peper en zout de mullen aan de onderkant, leg ze met de velkant naar boven in de pan en bak enkele minuten. Bedruip de velkant even met de olijfolie. Maak ondertussen de couscous warm, roer er wat van de ansjovissaus doorheen.
Leg op ieder bord in het midden een paar lepels couscous, hierboven op een mulfilet, druppel wat van de saus over de spiegel van het bord strooi de basilicum en de paprika brunoise over het bord, leg op iedere mul een klein blaadje basilicum, serveren.

Dit recept is toegevoegd op: 02-04 2008

Opmerking

Bron: de vorket
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief