 |
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
 |
    |
| Karbonade met Rode Wijnsaus a la Hans (Turbowave) |
|
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Ingrediënten 2 dikke karbonades 1 ltr ingekookte rode wijn
reuzel
of boter
restjes groente, in stukjes of ringen. sinaasappel, geschild en gehalveerd 1 appel
in kwarten, elk stuk ingekerfd en gevuld met zout
champinons gehalveerd (4 grote of 8 kleine) 1 tl suiker
1 gekookte aardappel
in stukken 1 ruime tl knoflookpoeder z-p |
|  |
|
 |
 |
|
 |
|
 |
 |
 |
 |
Benodigdheden oven, turbowave (voorkeur)
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Bereiding Verwarm de wijn, de reuzel in de turbowave, bij 125 grd . Voeg restjes groente toe, zoals ui, witlof, spruitjes, prei, tomaat, Voeg de appel en de sinaasappel toe, en een stuk schil. Voeg de suiker, knoflookpoeder toe en de aardappel. Laat alles een uurtje koken. Plaats na 40 min het rooster in de turbowave en bak de karbonades 20 min mee. Ze mogen niet met de saus in aanraking komen. Draai na 10 min om en besprenkel met ruim tomatenketchup. Verwijder na 20 min de karbonades, die lekker sappig zijn. Dien op met de saus van rode wijn , gegaarde groentes en fruit.
Dit recept is toegevoegd op: 11-12 2010 |
|
 |
 |
|
 |
|
 |
 |
 |
 |
Mijn kookverhaal Ik kreeg dit idee omdat ik zoveel restjes had in de koelkast. De karbonades gaan ook smaken naar de rode wijnsaus tijdens het kookproces.
|
 |
 |
|
 |
|
 |
 |
 |
 |
Opmerking Als je niet van varkensvlees houdt, kun je ook ander doorregen vlees (rund,lam) gebruiken. (braadtijd aanpassen) De rest van de saus kun je altijd weer gebruiken, niet weggooien. Je kunt er ook rijst of coucous in te bereiden, voor erbij. Daarnaast ben ik gek op de Turbowave oven, maak er bijna alles in!
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Reacties test
 Reactie is niet OK
 | | Reactie van: Liske | @ 11 Dec 10 08:39 | | Ketchup of ketjap? dit staat niet bij de ingredienten vermeld,(waarmee je het vlees besprenkelt) en kan toch wel een serieus smaakverschil opleveren! |
|
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
|
|
|
|
|