RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

KOUD WARM
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
gevulde sliptong Anna

Bereidingstijd: 50 minuten
Personen: 12 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: Voorgerechten - Koud
Recept is van: Marijke Geurts
Ingrediënten
12 grote dikke sliptongen, om te vullen
4 gekookte kreeften, de pantsers
2 eetlepels olijfolieOlijfolie
60 gram boterboter
4 sjalotten,Sjalot kleingesneden
150 gram wortel,Wortel kleingesneden
20 gram knolselderij,Knolselderij klein gesneden
2 teentjes knoflook,Knoflook ongepeld
1 eetlepel cognac
2 eetlepels tomatenpuree
2 takjes tijmTijm
2 takjes peterseliePeterselie
2 takjes dragonDragon
1 visbouillonblokje
1 mespuntje karweizaad
3 deciliter droge witte wijnWijn
3 deciliter water
3 deciliter goede visbouillon
21/2 deciliter room
zoutZout
3 sjalotjesSjalot
60 gram boterboter
31/2 deciliter room
het losgemaakte kreeftenvlees, zie boven
1 theelepel verse kruiden zoals, peterselie,basilicum, dragon,zout,peper
2 kilo verse spinazie
60 gram boterboter
2 teentjes knoflookKnoflook
60 gram boterboter
3 sjalotjes,Sjalot gesnipperd
3 deciliter droge witte wijnWijn
1,2 deciliter visbouillon
beboterd bakpapier
Recept: gevulde sliptong Anna
Bereiding
Haal het kreeftenvlees uit de pantsers en zet dit apart. Verdeel de goed schoongemaakte en van weefsel ontdane pantsers in niet te grote stukken. Braad die in de olijfolie goed aan, tot zich een lichtbruine laag op de bodem vormt. Voeg nu de boter bij de pantsers. Leg daarop de in kleine stukjes gesneden sjalotten, wortel en knolselderij en de geplette knoflook en laat het geheel zachtjes fruiten. Flambeer het dan met de cognac. Roer er vervolgens de tomatenpuree door, voeg tijm, peterselie, dragon en karwijzaad toe en blus het geheel met de witte wijn. Giet er het water en de visbouillon bij, breng het al roerend aan de kook en laat het dan, op een klein vuur, 25 minuten zachtjes koken. Roer er dan de room door en laat het geheel nog 2 à 3 minuten doorkoken. Giet het door een fijne zeef en druk de restanten goed uit. Klop net voor het uitserveren de warme saus met een staafmixer op, zodat een romige, schuimende saus ontstaat. Breng ze op smaak met wat zout. Houdt ca 1 liter over.
Fruit voor de vulling de sjalotjes in de hete boter glazig. Blus het met de room en kook het iets in tot het gaat binden. Voeg nu het kreeftenvlees met de kruiden toe en breng het op smaak met wat zout en witte peper uit de molen. Houd de saus warm. Smelt in een wok de boter met daarin de geplette knoflook tot schuimend licht bruin. Verwijder de knoflook en roerbak de spinazie in de boter. Laat ze dan goed uitlekken.
Verhit in een grote braadslede de boter en fruit daarin de gesnipperde sjalotjes glazig. Giet er dan de witte wijn bij en laat die aan de kook komen. Voeg dan de visbouillon toe en laat het weer aan de kook komen. Leg de tongen naast elkaar in de slede en stoof de tongen, afgedekt met beboterd bakpapier in 4 à 5 minuten gaar. Neem de tong er voorzichtig uit. Verwijder de vinrand, leg ze op een warm bord, dek ze af met bakpapier en zet ze warm weg.
Serveren
Leg links aan de "kopse kant" van de tong wat warme spinazie. Vouw de filets open en vul de opening met de warme ragoût. Leg onder en boven de staartzijde een schepje saus.

Dit recept is toegevoegd op: 29-10 2007

Opmerking

Bron: Les copains culinaires.
Probeer ook eens
Gevulde courgette
Gegratineerde prei van Anna Speicher
Gevulde courgette
Gevulde aardappel met Brugge Broodje Apero
Gevulde mosselen
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief