RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

KOUD WARM
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Gebrande banketbakkersroom met abrikozen

Bereidingstijd: 105 minuten
Personen: 4 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: Nagerechten - Koud
Recept is van: Marijke Geurts
Ingrediënten
0,2 liter slagroomSlagroom
0,2 liter melkMelk
100 g. suikerSuiker
1 zakje vanillesuikerVanillesuiker
5 eidooiers
1 pot abrikozen op sap
1 kaneelstokje
4 eetlepels rietsuiker
4 bolletjes vanilleVanille roomijs
Recept: Gebrande banketbakkersroom met abrikozen
Bereiding
Probeer dit ook eens met verse frambozen of aardbeien! Heerlijk!
Breng de slagroom, melk, suiker en vanillesuiker aan de kook, haal het daarna van het vuur en laat mengsel even staan met de deksel op de pan.
Meng de eidooiers met de helft van het melk-room mengsel en giet het vervolgens weer terug. Verwarm het geheel al roerende tot de massa dik begint te worden. Neem de pan daarna van het vuur en giet de room door een fijne zeef.
Verdeel de abrikozen over 4 diepe borden en giet de room er overheen. Zet de borden vervolgens gedurende 60 minuten in een oven op 100C. Haal de borden uit de oven en laat het afkoelen in de koelkast.
Laat het sap van de abrikozen samen met het kaneelstokje op laag vuur tot een stroopje inkoken. Haal het stroopje door een zeef en laat het vervolgens afkoelen.
Bestrooi de afgekoelde room met een dun laagje rietsuiker en laat de suiker met een gasbrander/hobbybrander zachtjes goudbruin kleuren. Laat het gerecht afkoelen, zodat er een krokant korstje van suiker op de room komt.
Schep in het midden een bal vanille roomijs, besprenkel het dessert met het stroopje en serveer het direct.

Dit recept is toegevoegd op: 02-09 2008

Opmerking

Bron: spar
Probeer ook eens
Abrikozenkoek
Créme brûlee van kalfslever met gebrande rietsuike
Abrikozenmousse met bitterkoekjes en amaretto
Tiramisu met abrikozenmousse
kip met abrikozenrozijnen en pistachenootjes
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief