RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

AARDAPPELS GEVOGELTE OVENSCHOTELS OVERIG PASTA'S PIZZA'S RIJST SALADES
STAMPPOT STOOFSCHOTELS TAJINE TAPAS VEGETARISCH VIS, SCHAAL- EN SCHELPDIEREN VLEES WILD
WOKKEN WRAPS
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Chinese kip uit de oven

Bereidingstijd: 180 minuten
Personen: 4 5 1
Herkomst: China
Categorie: Hoofdgerechten - Vlees
Recept is van: Yvonne Quadflieg Walravens
Ingrediënten
1 flinke (maïs)kip
1 theelepel sesamolie
3-4 eetlepels sojasaus
1 eetlepel oestersaus
2 theelepels citroensap
1 eetlepel sherry
mespunt vijfkruidenpoeder
1 teen knoflookKnoflook
1 eetlepel geraspte gemberwortel
versgemalen peperPeper
Recept: Chinese kip uit de oven
Benodigdheden
oven, ovenrooster, braadslede, aluminiumfolie.
Probeer ook eens
murgh kali mirch pittige paprikakip)
Heldere soep met gerookte kipfilet
Aardappelwaaiers uit de oven
Pittige macaroni met mosterd en kaas oven)
Ovenschotel met aardappelen witloof en lente uitjes
Bereiding
Maak de kip schoon en dep droog. Meng in een kom sesamolie, soja- en oestersaus en roer hier citroensap, sherry, vijfkruidenpoeder en gemberwortel door. Pers het teentje knoflook hierboven uit en bestrijk hiermee de kip rondom. Marineer de kip minstens enkele uren.
Verwarm de oven voor op circa 180°C. Neem de kip uit de marinade en dep hem droog. Leg de kip op een rooster boven een braadslede. Schenk een klein laagje water in de braadslede. Braad de kip in ongeveer een uur gaar. Laat de kip afgedekt rusten na het uit de oven nemen.

Dit recept is toegevoegd op: 23-06 2010

Mijn kookverhaal
Dit recept stond vandaag (23.06.2010) in het Eindhovens Dagblad. Ik vond het zo'n leuk recept dat ik het graag wilde delen met degene die deze krant niet lezen.
Opmerking
Snijd de kip zodra deze uit de oven komt niet direct aan, maar dek hem eerst losjes met aluminiumfolie af en laat zo ongeveer 10-15 minuten staan. De kip blijft dan sappiger. Vijfkruidenpoeder is bij de toko verkrijgbaar. Gebruik deze specerij spaarzaam, want het is dominant van smaak. Overigens, hoe langer de marinade van te voren intrekt, hoe intenser de smaak. Marineer minstens 2 uur, maar een hele dag (koel en afgedekt) mag ook.
Lekker met witte rijst en b.v. sperzieboontjes of broccoli.

Bron: Eindhovens Dagblad, Janny van der Heijden
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties test
Kip uit Eindhoven
Reactie is niet OK
Reactie van: Kip uit Eindhoven @ 22 Sept 11 14:44
Ajndhove de gekstuuuu!!! Lekker, ik ga hem vanavond maken. Ik heb een plastic pipet van mijn werk meegenomen (lab)en ga daarmee proberen onder de huid te kruipen. Fijn kippetje met spleetoogjes!

Gerda66
Reactie is niet OK
Reactie van: Gerda66 @ 15 Feb 11 18:53
Fijn geschreven recept, m'n man en kinderen vonden de kip heerlijk. Een ander kip recept die ik graag tot uitvoer breng is: http://www.kipuitdeoven.nl/kip-uit-de-oven-van-jamie-oliver/

AnnikaT
Reactie is niet OK
Reactie van: AnnikaT @ 25 Jun 10 08:59
Ik zou hem maar goed wegzetten, anders zou hij onverwacht opgepeuzeld kunnen worden...(mijn eigen man als voorbeeld)

Yvonne
Reactie is niet OK
Reactie van: Yvonne @ 25 Jun 10 08:52
Jahaha AnnikaT, die had een "dikke" zakenlunch achter de kiezen.

Toon alle reacties (12)
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief