|
|
 |
 |
 |
 |
Ingrediënten 8 kippen poten 5 uien
(groot) Rijst voor 4 pers. Voor de marinade: 2/3 olie 1 dl rode wijn
azijn 1 dl vers geperste citroensap zout
8 theelepels gemengde pepers
(minder mag ook) 1 rode peper
fijn gesneden 6 eetlepels kippen bouillon poeder |
|  |
|
 |
 |
|
 |
|
 |
 |
 |
 |
Benodigdheden Aluminium folie Een kom/bak
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Mijn kookverhaal Ik heb dit gerecht gehad in Gambia, toen ik daar woonde. Het is een heerlijk Afrikaans gerecht en zeker aan te raden.
|
 |
 |
|
 |
|
 |
 |
 |
 |
Opmerking Serveertips: Je kunt dit met rijst eten (origineel) maar ook met gebakken aardappels. Wil je het echt helemaal op z'n Afrikaans eten, neem dan een hele grote kom, doe daar de rijst in en daaroverheen de kip met marinade en eet met iedereen uit die kom (origineel met handen eten, maar kan ook met gewoon een lepel). Zorg wel dat de kom groot genoeg is.
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Reacties test
 Reactie is niet OK
 | | Reactie van: Silke | @ 26 Okt 09 13:53 | | Hoi,
Een goede vriendin van me heeft een Gambiaanse vriend. Samen met hem is ze bij zijn familie geweest en heeft er Yassa gegeten. Als we meidenavond hebben of ze wil gewoon lief zijn maakt ze voor ons Yassa: in een grote schaal met rijst, de heerlijke Yassa en samen met lepel uit de schaal eten.
Heerlijk en heel gezellig, en bovenal superrrrrrrrrrrrrrrrrrrr lekker.
|
|
|
 |
 |
|
 |
|
|