RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

CAKE GEBAK IJS KOEKEN TAARTEN
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Basisrecept bonbons

Bereidingstijd: 60 minuten
Personen: 4 5 1
In te vriezen: Ja
Herkomst: Belgie
Categorie: Taarten, gebak & ijs - Gebak
Recept is van: Karin de Graaf
Ingrediënten
Ganache (kern van de bonbon):
300 gram pure of melkMelk chocolade
150 gram ongeklopte room
Coating (omhulsel):
200 gram chocolade (naar eigen smaak)
75 gram chocolade in een andere kleur ter decoratie
Recept: Basisrecept bonbons
Benodigdheden
Pannen
Bakblik
Bakpapier/kookmat
Spuitzak (niet vereist)
Lepels
Satéprikker om de decoratie te doen
Probeer ook eens
IJsbonbons met gember rozemarijn
Zalm-noedelbonbons
Zalmbonbons met artisjokmousse
Cake-bonbons
Bonbons Double Lait
Bereiding
Eerst maak je de ganache. Dat is de vulling van de bonbon. Breng de room in een steelpannetje aan de kook.
Smelt ondertussen de chocolade au-bain-marie. Giet de gesmolten chocolade al roerende bij de room, zodat een smeuďg mengsel ontstaat. Doe de ganache in een kommetje en laat het afkoelen en opstijven in de koelkast.
Na anderhalf uur is de ganache klaar. Haal het kommetje weer uit de koelkast en laat de ganache een beetje op kamertemperatuur komen. Smelt ondertussen de chocolade voor de coating in een smal kommetje in de magnetron. Doe dit telkens met sessies van 10 seconden op 400-600 watt. Iedere keer even uit de magnetron halen, doorroeren en weer terugzetten totdat de chocola gesmolten is.
Maak balletjes van de ganache en geef ze een platte onderkant, zodat de bonbon straks netjes blijft staan. Doe dit wel snel, want je lichaamswarmte maakt de ganache erg zacht. Zorg ervoor dat het contact zo kort mogelijk is.
Leg een bolletje ganache op een vorkje en haal deze door de gesmolten chocolade, totdat deze helemaal bedekt is. Laat de bonbon even uitdruipen en zet ‘m dan op een stukje bakpapier. Herhaal deze handelingen tot je alle
ganache-bolletjes hebt omgetoverd tot bonbons!
Smelt tot slot de chocolade voor de decoratie. Met een satéprikker kun je leuke bolletjes op de bonbons maken en met een spuitzak kun je gemakkelijk lijntjes over je bonbons trekken. Verder kun je de bonbons versieren met zilverpilletjes en ander decoratiemateriaal.

Dit recept is toegevoegd op: 07-03 2011

Mijn kookverhaal
De eerste keer dat ik dit recept maakte was ik stomverbaasd dat het zo makkelijk was! Ik kon dit gewoon thuis doen door het recept te volgen. Een hele workshop bonbons maken was niet eens nodig.
Bij mijn bonbons had ik pure chocola gebruik voor de ganache en melkchocolade voor de coating. Dit gaf een heerlijke bonbon! Eerst proefde je de melkchocolade als je de bonbon op je tong legde. Nam je daarna een hap dan trof de échte smaak van de bonbons je pas. Wauw!
Opmerking
Ik heb meer recepten en meer uitleg over het maken van bonbons op mijn website www.bonbonsmaken.com gezet. Je kunt hier een gratis minicursus volgen waarin je ontdekt hoe jezelf thuis bonbons kunt maken.

Bron: www.bonbonsmaken.com
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties test
sylvia
Reactie is niet OK
Reactie van: sylvia @ 16 Apr 12 16:09
lekker zech!

noortje
Reactie is niet OK
Reactie van: noortje @ 16 Apr 12 15:54
geprobeerd! erg lekker!

Mabel Valkenburg
Reactie is niet OK
Reactie van: Mabel Valkenburg @ 13 Mrt 12 19:18
Leuk, dit.

Chrissy
Reactie is niet OK
Reactie van: Chrissy @ 21 Okt 11 15:11
Hoeveel bonbons kan je met die ingrediënten maken ???
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief