RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

KOUD WARM
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Vruchten crumble met amandelroom, gebruineerde ama

Bereidingstijd: 60 minuten
Personen: 12 5 1
Herkomst: Engeland
Categorie: Nagerechten - Koud
Recept is van: Marijke Geurts
Ingrediënten
Crumble:
300 g BloemBloem
150 g Boterboter
160 g SuikerSuiker
1 mp ZoutZout
Vruchten:
300 g Perziken
300 g AppelsAppel
250 g Blauwe bessen
4 el Bruine bastard
suikerSuiker
Amandelroom:
2 dl Room
1 tl Amandelessence
10 g SuikerSuiker
Vanilleroomijs:
¼ l MelkMelk
¼ l Room
1 st VanillestokjeVanillestok gespleten
2 st Eieren
3 st Eierdooiers
115 g SuikerSuiker
10 g VanillesuikerVanillesuiker
50 g AmandelenAmandel
Recept: Vruchten crumble met amandelroom, gebruineerde ama
Bereiding
Crumble. Meng de ingrediënten voor de crumble met de mixer of met en vork tot een grofkorrelig deegmengsel (kruimeldeeg). Zet weg in de koelkast.
Vruchten. Maak het fruit schoon en snijd de perziken en appels in stukjes van 1 cm. Doe het fruit in een schaal en bestrooi met suiker, verdeel het fruit over 14 soufflé bakjes. Strooi vlak voordat de crumble de oven in gaat, het deeg over het fruit. Verwarm de oven op 200°C en zet het gerecht 20 min. in het midden van de oven tot de crumble goudbruin is. Zet de temperatuur lager als de crumble te snel donker wordt.
Amandelroom. Meng de amandelessence en de suiker door de room en klop half op. (dik vloeibaar) Let op essence, dat is snel overheersend in smaak en geur.
Vanilleroomijs. Laat het vanillestokje 20 min. trekken in de melk. Haal het stokje eruit en krab het merg eruit. Doe het merg weer bij de melk. Roer de eieren en de dooiers glad met suiker en vanillesuiker. Giet lauwwarme melk erbij en verwarm het mengsel al roerende op zacht vuur tot het gaat binden. Klop de room half op tot dik vloeibaar en voeg deze toe. Draai ijs in de sorbetière.
Amandelen: Bruineer de amandelen in een droge pan lichtbruin.
Presentatie:
Leg op een koud bord de crumble en een bolletje ijs. Gameer af met amandelroom en amandelen.

Dit recept is toegevoegd op: 16-08 2008

Opmerking

Bron: lescopains
Probeer ook eens
Confituur: rabarber met kaneel en jamaika rum
Duifje met amandalen en karamelsaus
Spaghetti-ijs met chocoladesaus en gebrande amandel
Zeevruchtenpannetje met asperges
Vruchtenbrood
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief