RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

AARDAPPELS GEVOGELTE OVENSCHOTELS OVERIG PASTA'S PIZZA'S RIJST SALADES
STAMPPOT STOOFSCHOTELS TAJINE TAPAS VEGETARISCH VIS, SCHAAL- EN SCHELPDIEREN VLEES WILD
WOKKEN WRAPS
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
lasagne van rode kool

Bereidingstijd: 75 minuten
Personen: 4 5 1
Herkomst: Onbekend
Categorie: Hoofdgerechten - Pasta's
Hoofdgerechten - Ovenschotels
Recept is van: Marianne Stam
Ingrediënten
(voorgekookte) lasagnevellen
1 kleine rode kool, van nerven ontdaan en in smalle reepjes gesneden
2 sjalotjesSjalot
75 gr walnoten
1-2 dl groente- of kippenbouillon
500 gr rundergehaktRundergehakt
100 gr geraspte jong belegen boerenkaas
2-3 el fijngesneden bladselderijBladselderij
40 gr boterboter
zout,peper
3-4 el olijfolieOlijfolie
40 gr bloemBloem
4 dl magere of halfvolle melkMelk
gorgonzola
Bereiding
bak de sjalotjes 5-8 min in de olie
Voeg de kool toe en bak deze ca 10 minuten mee. schenk de bouillon erbij en stoof de kool 15-20 min tot het zacht is, laat daarbij alle vocht verdampen.
Bak intussen in een andere pan het gehakt rul in 1 el olie. Meng het gehakt met het rodekoolmengsel, de selderij en de noten en breng op smaak met zout en peper.
Leg een laag lasagnevellen in een diepe ovenschaal van ca 20*20 cm en schep hierop een laag van het rodekoolmengsel.
Strooi er wat gorgonzola over. Leg hierop weer een laag lasagnevellen met het rodekoolmengsel en wat gorgonzola. Bouw de lasagne zo op met 2-3 lagen, eindig met de laag lasagnevellen.
Verwarm de boter en roer de bloem erdoor, laat het mengsel 2 min op een zacht vuur staan. Voeg dan de melk toe en roer goed tot een gladde saus ontstaat. Laat de saus circa 5 minuten koken. Voeg dan 75 gr jong belegen kaas en los deze op in de saus, breng op smaak met peper en zout. Schenk de kaassaus over de lasagne, strooi de rest van de jong belegen kaas erover en bak de lasagne in 30-40 min in een voorverwarmde oven op 190 C.

Dit recept is toegevoegd op: 04-10 2008

Opmerking
Dit is een lekker maar erg machtig gerecht. Daarom vervang ik liever de gehele kaassaus door alleen wat geraspte kaas bovenop de lasagne (op laatste laag, dit is dan rode kool ipv het lasagnevel)
Probeer ook eens
Saus : Pikant pepersausje met rode wijn
Lamsfilet torentjes en gevuld savooienkool rolletj
Bloemkool met hazelnoot oven)
Kip met rode ui en champignons
vlaamse koolschotel
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties test
bafke
Reactie is niet OK
Reactie van: bafke @ 06 Okt 08 15:59
Hallo Marianne, Misschien ipv gorgonzola(ik ben daar geen liefhebber van)een jong belegen geraspte kaas gebruiken.Want op zich kijt me het wel lekkr om kaas erdoor te doen.Ik ga dit uitproberen. Groetjes Els(bafke)
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief