RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

KOUD WARM
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Provençaalse aardbeien met een witte chocolade mou

Bereidingstijd: 45 minuten
Personen: 4 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: Nagerechten - Koud
Recept is van: Marijke Geurts
Ingrediënten
500 g. aardbeienAardbei
1 zakje vanillesuikerVanillesuiker
200 g. witte chocolade
200 g. slagroomSlagroom
rasp en sap van 2 sinaasappels
100 g. suikerSuiker
uitgesneden sinaasappelpartjes van 2 sinaasappels
Recept: Provençaalse aardbeien met een witte chocolade mou
Bereiding
Garneer eventueel met verse munttopjes en slagroom.
Was de aardbeien onder koud stromend water. Laat ze uitlekken op een vergiet en droog ze af met keukenpapier. Verwijder de kroontjes, leg de aardbeien in een schaal en bestrooi ze met de vanillesuiker. Zet de aardbeien koel weg tot gebruik.
Smelt de witte chocolade in een bakje in een heetwaterbad. Laat de chocolade daarna even afkoelen. Klop de slagroom halfstijf en vermeng deze met de witte chocolade.
Schep het mengsel vervolgens in kleine bakjes of glaasjes en laat het in de koelkast opstijven. Laat in de tussentijd de suiker in een pan met dikke bodem even karamelliseren, voeg daar de sinaasappelrasp en sinaasappelsap toe en laat het tot een stroopje inkoken.
Voeg daarna de sinaasappelpartjes er aan toe en laat het geheel afkoelen.
Plaats de chocolademousse op koude bordjes en rangschik de aardbeien er omheen. Schep tenslotte de sinaasappelsaus rondom

Dit recept is toegevoegd op: 11-06 2008

Opmerking

Bron: spar
Probeer ook eens
Champagne sorbet met aardbeien
yoghurt met aardbeien en kardemom
Kip met aardbeien-portsaus
Ei-komkommermousse
Chocoladeclafoutis met pruimen
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief