RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

HALLOWEEN KERST KONINGINNEDAG OUD & NIEUW PASEN SINTERKLAAS VALENTIJNSDAG
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Luchtige sinaasappelbavarois

Bereidingstijd: 60 minuten
Personen: 12 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: Speciale gelegenheden - Kerst
Nagerechten - Koud
Recept is van: Marijke Geurts
Ingrediënten
1 eierdooier
4 eierenEi
100 suikerSuiker
100 gr bloemBloem
5 blaadjes gelatine
4 sinaasappelen
100 gr suikerSuiker
4 dl room
opgevangen sinaasappelsap
4 dl melkMelk
1 vanillestokjeVanillestok
50 gr suikerSuiker
4 eierdooiers
50 gr suikerSuiker
2 eetl. Grand Marnier
3 verse eierdooiers
50 gr suikerSuiker
1 dl witte wijnWijn
1/2 dl Grand Marnier
sinaasappel zestes (zie boven)
sinaasappel partjes (zie boven)
150 gr aardbeienAardbei coulis
Recept: Luchtige sinaasappelbavarois
Bereiding
Verwarm een oven voor tot 210º C. Klop voor het kapselbeslag de eierdooier, de eieren en de suiker in de kitchen-aid tot een mooie lichtgele massa. Spatel er dan de gezeefde bloem door. Strijk dit beslag tot een dikte van 1 cm uit over een met bakpapier bedekte bakplaat. Bak het in de voorverwarmde oven mooi goudgeel af. Laat het kapselbeslag afkoelen en steek er 12 rondjes uit ter grootte van de bavaroisringen. Bekleed de ringen aan de binnenkant met plastic folie en leg op de bodem een kapsel-beslag rondje.
Laat de gelatine in ruim water weken. Snijd van de schil, zónder wit, van de sinaasappelen en snijd er dan ragfijne zestes van. Kook die in water en spoel ze af. Maak een suikersiroop van 1 dl water en de 100 gram suiker en konfijt hierin de zestes, zodat ze gaan glanzen. Hak de helft van de zestes fijn en houd de rest apart voor de garnering. Snijd de sinaasappelpartjes, boven een zeef, tussen de vliezen uit en zet ze apart. Knijp de van partjes ontdane sinaasappelen goed uit. Kook dit sap in tot 4 eetlepels en laat het afkoelen.
Klop de room met het koude, ingekookte sinaasappelsap lobbig. Breng de melk met het opengesneden vanillestokje en de suiker aan de kook. Klop de eierdooiers met de suiker luchtig. Los de goed uitgeknepen gelatine op in de warme melk en giet deze niet té hete melk dan al roerend met beetjes bij de eierdooiers. Zeef de massa en laat die in ijswater lobbig worden. Spatel het lobbige sinaasappel/room mengsel met de Grand Marnier door de massa en meng er de fijngehakte zestes door. Vul nu de bavaroisringen met de sinaasappel-bavarois en laat ze in de koeling opstijven.
Klop voor de sabayon de eierdooiers met de suiker au bain marie luchtig op. Voeg dan, al kloppend, de witte wijn en de Grand Marnier toe en blijf kloppen tot een mooie luchtige massa ontstaat.
Serveren
Haal de bavarois uit de ringen en zet ze op een groot koud bord. Nappeer ernaast een spiegel van sabayon en garneer het met sinaasappel zestes, sinaasappel partjes, aardbeien coulis en een muntblaadje.

Dit recept is toegevoegd op: 10-11 2007

Opmerking

Bron: Les copains culinaires.
Probeer ook eens
Luchtige bavarois van limoen met een kersensaus
Gambas met luchtige pernodsaus
Luchtige sinaasappel cake
Luchtige biscuit uit de Savoie met crème Anglaise
luchtige kaas ham ) snacks
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief