RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

COCKTAILS HOOFDGERECHTEN NAGERECHTEN VOORGERECHTEN
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Kip in sinaasappelsaus met knoflookboontjes

Bereidingstijd: 30 minuten
Personen: 4 5 1
Herkomst: Indonesie
Categorie: Fairfood - Hoofdgerechten
Hoofdgerechten - Gevogelte
Recept is van: Fairfood
Ingrediënten
OlijfolieOlijfolie
Biologische roomboterRoomboter
PeperPeper
zoutZout
4 Kippenpoten (of kipfilet)Kipfilet
1 theelepel fijngesneden verse gemberGember
1 dl kippenbouillon,
1 dl sinaasappelsap
Een flinke eetlepel orange Marmelademarmelade
700 gram sperziebonen extra fijn
1 of twee tenen fijngeperste knoflookKnoflook
De nieuwe band basmati rijst
Recept: Kip in sinaasappelsaus met knoflookboontjes
Bereiding
Wil je dit recept zo duurzaam mogelijk bereiden? Kies dan voor duurzame ingredienten! Ga naar www.fairfood.org.


Kruid de kip goed met peper en zout. In wat boter, bak de kip goudbruin aan. Neem de kip uit de pan.

In de overgebleven boter gaat vervolgens een theelepel fijngesneden verse gember, een deciliter kippebouillon, een deciliter sinaasappelsap en een flinke eetlepel Orange Marmelade. Meng het geheel goed door elkaar en voeg de kip toe.

Laat de saus in 20 minuten, in een open pan op middelmatig vuur inkoken. Draai de kip regelmatig om.

Snijdt intussen de punten van de sperziebonen en kook de bonen in lichtgezoute water gaar. Pers de knoflooktenen en meng dit door wat olijfolie. Giet de sperziebonen af en besprenkel met het olijfoliemengsel.

Serveer met rijst.

Dit recept is toegevoegd op: 22-03 2007

Opmerking
Wat is er aan de hand in de sinaasappel sector?
In ontwikkelingslanden is er een gebrek aan voorzieningen voor transport, verwerking en opslag. De sinaasappels worden daarom vaak in het Westen gewassen en ingepakt, waardoor de ontwikkelingslanden deze opbrengsten mislopen



Bron: www.fairfood.org
Probeer ook eens
Tikka Masala kip
Kipcocktail 100'
Tricolore pasta met kip vergezeld met een fris sausje
Kipschnitzel met perzik en kerrierijst
Mini croissantjes met gegrilde kip
Extra Informatie
Cornette schrijft recepten voor haar website. Inspiratie komt uit haar boekje waarin ze noteert wat ze ergens ooit gegeten heeft of zelf gekookt. Voor fairfood schreef ze dit recept.
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties test
jan
Reactie is niet OK
Reactie van: jan @ 04 Mei 10 12:21
heerlijk, anders kan ik het niet zeggen.

HENNY
Reactie is niet OK
Reactie van: HENNY @ 14 Jul 07 19:10
Ja jou recept ziet er goed uit het zal mijn ook wel smaken

j.v.d.Velden
Reactie is niet OK
Reactie van: j.v.d.Velden @ 24 Mrt 07 20:05
wij hebben lekker gegeten:
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief