RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKERS
RECEPT ZOEKEN

KOUD WARM
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Gebakken kalfslever met appel en rode portsaus

Bereidingstijd: 60 minuten
Personen: 12 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: Voorgerechten - Warm
Recept is van: Marijke Geurts
Ingrediënten
1 fles rode port
3 dl kalfsfond
wat gembersiroop of honingHoning
1 ½ kilo kalfsleverKalfslever
van 60 gram elk
3 eetl. bloem,Bloem gezeefd
zout,Zout zwarte peperPeper uit de molen
5 uienUi
60 gr boterboter
3 rode appelsAppel
12 plakken mager rookspek
boterboter en suikerSuiker
Recept: Gebakken kalfslever met appel en rode portsaus
Bereiding
Kook de rode port in tot 2 dl. Monteer ze met de kalfsfond. Breng deze op smaak met wat gembersiroop of honing.
Maak de kalfslever schoon en snijd er plakjes van 1 ½ cm dikte van. Snijd pezen en ongerechtigheden weg en maak er plakjes van 50 tot 60 gram elk van. Vermeng de gezeefde bloem met zout en ruim zwarte peper en wentel de plakjes kalfslever hier in, zodat ze rondom van bloem voorzien zijn. Klop ze af. Snijd de schoongemaakte uien in ringen.
Verhit t.z.t. de boter tot het schuim weg getrokken is en bak daarin de kalfslever schijfjes krokant en rosé.
Neem de lever uit de pan en houd ze warm. Bak in dezelfde pan in de achter-gebleven bakboter de ui-ringen snel aan. Zo nodig boter toevoegen. Was de appels, droog ze en steek er de klokhuizen uit. Snijd er dan 12 even grote en dikke ringen uit. Bak de plakken mager rookspek in een droge Tefal koekenpan knapperig lichtbruin. Haal het spek eruit en bak hierin de appelringen, zo nodig met toevoeging van wat boter én suiker, net gaar.
Leg op elk warm bord plakje warme appel en leg daarop een plakje kalfslever. Geef er met de pepermolen nog een flinke draai over. Leg er nu wat uienringen op. Garneer het met een plakje spek en giet er wat rode portsaus rond.

Dit recept is toegevoegd op: 08-04 2008

Opmerking

Bron: eigen kookclub
Probeer ook eens
Aardappel papillotte 2
Toscaanse scholrolletjes met roergebakken spinazie
Gebakken aardbeien met zwarte peper en pistache-ij
Salade met gemarineerde courgette met gebakken sca
Struisvogelfilets met truffelaardappeltjes
Stem of voeg toe op
Plaats dit recept op eKudos Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Er zijn nog geen reacties gegeven
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief