RECEPTEN
COLUMN
BLOG
HOME
LEDEN
TOEVOEGEN RECEPT ZOEKEN RANGLIJST
GebruikersnaamWachtwoord
Registeren
RECEPTEN
BBQ & GRILLEN
BIJGERECHTEN
BROOD
DIEET & SLANK
DRANKEN
EXOTISCH
FAIRFOOD
HAPJES
HOOFDGERECHTEN
IJS
KINDEREN
MAKKELIJK & SNEL
NAGERECHTEN
ONTBIJT & LUNCH
SAUZEN & DRESSINGS
SNACKS
SOEPEN
SPECIALE GELEGENHEDEN
TAARTEN, GEBAK & IJS
VERGETEN GROENTEN
VOORGERECHTEN
KOOKVIDEO'S
HERKOMST
GEBRUIKER ZOEKEN
RECEPT ZOEKEN

BIJGERECHTEN GERECHTEN MARINADES NAGERECHTEN SAUZEN VOORGERECHTEN
Reacties op dit recept volgenPrint dit receptSMS de ingrediënten naar je mobiele telefoonEmail dit recept naar een vriend of vriendin Voeg dit recept toe aan mijn favorieten
Garnalenkroketjes (16 kleine kroketjes)

Bereidingstijd: 120 minuten
Personen: 1 5 1
Herkomst: Nederland
Categorie: BBQ & Grillen - Gerechten
Recept is van: Lambert de Bruijn
Ingrediënten
30 gr.boter
2 fijngesneden sjalotjesSjalot
30 gr.bloem + 4 el.extra om te paneren
2 dl.gevogeltefond (pot)
200 gr.hollandse garnalenGarnalen
2 losgeklopte eierenEi
50 gr.paneermeel
100 gr.plukjes krulpeterselie
frituurolie
nootmuskaatNootmuskaat
peper,zout
Bereiding
Verhit de boter en bak hierin het sjalotje zachtjes 3 min.Voeg de bloem toe en roer de bloem al roerend 1 min.Schenk 1 dl. fond erbij en roer het goed met een garde tot de saus begint te binden.Voeg al roerend nog 1 dl.fond toe en breng de saus aan de kook.Voeg peper,zout en nootmuskaat naar smaak toe en roer de garnalen erdoor.Strijk de ragout uit in een bord,laat afkoelen tot kamertemperatuur en vervolgens 1 uur in de koelkast laten opstijven.Verdeel de stijve ragout in 16 balletjes en rol deze uit tot kleine kroketjes.Rol de kroketjes eerst door de bloem,dan door het ei en tot slot door de paneermeel.(als je de kroketjes wilt invriezen deze dan niet frituren)Verhit de olie tot 180C en frituur hierin per keer 4-5 kroketjes in 4 min.goudbruin.Neem de kroketjes uit de olie en laat ze uitlekken op keukenpapier.Dit dit nog een paar keer tot alle kroketjes gebakken zijn.Schep de peterselie in de frituurpan maar pas op want het spettert flink.De peterselie is klaar zodra de olie bijna is uitgebruist.Laat de petereselie uitlekken op keukenpapier en serveer het bij de kroketjes.
Lekker met div.sausjes.

Dit recept is toegevoegd op: 12-09 2006

Stem of voeg toe op
Delen op Facebook Plaats dit recept op MSN Plaats dit recept op Twitter Voeg onze Gadget toe op je iGoogle Voeg onze widget toe op je Hyves Voeg de KookJij iPhone/iPod app toe aan je iPhone/iPod Bekijk de nieuwste recepten via RSS Mail dit recept naar een vriend of kennis Voeg dit recept toe aan mijn favorieten SMS de ingrediënten naar je mobiele telefoon
Reacties
Monique
Reactie is niet OK
Reactie van: Monique @ 05 Nov 09 15:43
Zijn dit belgische garnalen kroketjes?

tortie
Reactie is niet OK
Reactie van: tortie @ 25 Jun 09 10:59
Heerlijk, mijn man is belg. Ga nu meteen garnalen halen en ze maken Bedankt

Sjonnie
Reactie is niet OK
Reactie van: Sjonnie @ 22 Aug 08 14:56
gek dat je garnalenkroketjes kan maken zonder het ingredient garnalen. Ik zie verder in het recept ook nergens iets over garnalen..... Zal wel aan mij liggen!!

nicole
Reactie is niet OK
Reactie van: nicole @ 07 Jul 07 11:18
bedankt voor dit heerlijke recept. Ik ben helemaal gek van garnalenkroketjes, en echt lekkere zijn bijna nergens te krijgen in nederland. Daarvoor hoef ik niet meer helamaal naar Belgie, want ik maak ze nu lekker zelf. Nog leuk werk ook!
Reageer op dit recept
Naam:
Email:
Nieuwste recepten ontvangen
Aanmelden op de nieuwsbrief
Klik hier om een profiel foto toe te voegen.
Meld u aan voor een nieuwsbrief
Email Adres:
  • Nieuwe Recepten
  • Nieuwsbrief