|
|
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Ingrediënten 250 gram veel granen meel of bruinbrood meel 200 gram wit meel 40 gram verse gist beste scheut olijfolie
dikke lepel honing
warm water zout
|
|  |
|
 |
 |
|
 |
|
 |
 |
 |
 |
Benodigdheden goede keukenmachine (deeg kneden) cakeblik, mijn blik is 30 x 13 x 8 cm
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Mijn kookverhaal Ik bak al jarenlang brood. Toen ik nog in Nederland woonde heb ik op verschillende plaatsen gewoond. Ik weet dat er verschillen in de grondstoffen zijn die het deeg kunnen beïnvloeden. Of dat nu de waterkwaliteit is of het soort meel, geen idee. Daarom moet je een beetje experimenteren met de hoeveelheid. Ik gebruik hier in Turkije water uit flessen en 7 granenmeel. Soms gooi ik er ook wat maïsmeel bij. Kijk uit als je volkorenmeel gebruikt, dat reageert ook weer anders. De hoeveelheid zout wordt gemeten wanneer het deeg de eerste keer klaar is. Proef een beetje deeg en doe er dan eventueel nog een beetje bij. Wanneer je het brood uit de oven haalt, doe dat dan voorzichtig anders breekt je mooie bruine korst aan de bovenkant. Ik leg mijn bakplaat met hoge rand onderin de oven en wanneer het blik met gerezen deeg in de oven gaat, giet ik een halve liter water bovenop de bakplaat zodat er wat stoom ontstaat.
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
 |
 |
 |
 |
Reacties test
 Reactie is niet OK
 | | Reactie van: mrsjoyceking | @ 18 Okt 11 02:10 | | Bedankt voor dit recept, ik woon nu al zo'n 10 jaar in Amerika en heb nog steeds geen goed NL brood recept gevonden. Dus ik hoop dat dit 't is! |
|
 Reactie is niet OK
 | | Reactie van: hugocnx | @ 08 Dec 10 10:53 | | Goed gedaan Lex. FF zoeken hier naar meergranenmeel en dan ga ik het eens proberen.
Ik heb alleen een betere oven nodig denk ik.
Bak ze. |
|
 Reactie is niet OK
 | | Reactie van: djmagich | @ 07 Dec 10 20:04 | Ik heb het aangepast naar Bruin Brood, aangezien het veel granen/bruinbrood meel bevat  |
|
 Reactie is niet OK
 | | Reactie van: Anna | @ 07 Dec 10 19:42 | | Hallo Lex,
Ik zou het recept een iets vollediger naam geven.
Dit ivm zoeken op receptnaam.
Groetjes,
Anna
KookJij. |
|
 Reactie is niet OK
 | | Reactie van: lexheufke | @ 07 Dec 10 19:31 | | Wanneer ik weer een brood bak zal ik wat foto's maken. |
|
|
 |
 |
|
 |
|
|
|
|
|